یک سرباز مرزبانی مصر بر اثر تیراندازی در نزدیکی گذرگاه رفح کشته شد

دو طرف اسرائیلی و مصری تحقیقات خود را درباره جزئیات این حادثه تیراندازی آغاز کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مصر و اسرائیل، دوشنبه هفتم خرداد، وقوع درگیری مسلحانه در نزدیکی گذرگاه مرزی رفح رابط میان نوار غزه و مصر را تایید کردند.

سخنگوی نظامی مصر ضمن تایید کشته شدن یک سرباز مرزبان مصری طی درگیری‌ در نوار مرزی مجاور گذرگاه رفح، اعلام کرد که تحقیقات کارشناسانی از نیروهای مسلح مصر درباره این حادثه آغاز شده است.

وی گفت که «نیروهای مسلح مصر تحقیقاتی را توسط کارشناسان متخصص درباره حادثه تیراندازی در منطقه نوار مرزی در رفح که به کشته شدن یکی از ماموران مرزبان [مصری] منجر شده است، آغاز کردند».

از سویی ارتش اسرائیل دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که درباره گزارش‌ها مبنی بر تبادل آتش میان سربازان اسرائیلی و مصری در نزدیکی گذرگاه مرزی رفح تحقیق می‌کند.

در بیانیه ارتش اسرائیل همچنین آمده است که «اندک ساعاتی پیش (امروز دوشنبه)، حادثه تیراندازی در مرزهای مصر رخ داد. حادثه در دست بررسی است، و رایزنی‌ها با مصری‌ها جریان دارد».

ارتش اسرائیل اشاره کرد که در نتیجه این تیراندازی به هیچ‌کدام از نیروهای آن آسیبی نرسیده است.

از سویی رسانه‌های اسرائیلی با اعلام این که سربازان مصری به سوی نیروهای اسرائیلی در نزدیکی گذرگاه مرزی رفح آتش گشوده‌اند از کشته شدن یک سرباز مصری و زخمی شدن یکی دیگر در این درگیری مسلحانه خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید