لبنان از حمله هوایی اسرائیل به یک موتورسیکلت در جنوب این کشور خبر داد

«جروزالم پست» به نقل از ارتش اسرائیل از سقوط یک پهپاد اسرائیلی در داخل خاک لبنان خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری ملی لبنان، دوشنبه 7 خرداد گزارش داد که حمله اسرائیل به یک موتورسیکلت در بنت جبیل در جنوب این کشور، چند زخمی برجای گذاشت.

در این گزارش بدون اشاره به جزئیات بیشتر آمده است که اطراف یک بیمارستان در بنت جبیل هدف قرار گرفت.

از سوی دیگر روزنامه «جروزالم پست» به نقل از ارتش اسرائیل از سقوط یک پهپاد اسرائیلی در داخل خاک لبنان خبر داد و افزود که تحقیقات در مورد این حادثه، در حال انجام است.

حمله به ساختمان مورد استفاده حزب‌الله

ارتش اسرائیل، ساعاتی پیش اعلام کرد که روز گذشته ساختمان مورد استفاده اعضای حزب‌الله در منطقه یارون در جنوب لبنان را بمباران کرد.

در بیانیه ارتش اسرائیل در «تلگرام» آمده است که نیروی هوایی اسرائیل همچنین اعضای حزب‌الله در شهرک حولا را هدف قرار داد.

حمله حزب‌الله به شمال اسرائیل

در همین زمینه، حزب‌الله لبنان دوشنبه اعلام کرد که عوامل مسلح این گروه، ساختمان مورد استفاده سربازان اسرائیلی در شهر مارگالیوت در شمال اسرائیل را «با سلاح‌های مناسب» گلوله‌باران کردند که خسارات جانی تایید شده را برجای گذاشت.

5 کشته حزب‌الله

از سویی بنا بر گزارش خبرگزاری ملی لبنان و گروه حزب‌الله، 5 عضو این گروه و 2 غیرنظامی روز گذشته در حملات هوایی اسرائیل، کشته شدند.

به گزارش این خبرگزاری، چند موتورسیکلت در 3 روستای حولا، عیتا الشعب و ناقوره در جنوب لبنان، هدف حملات هوایی اسرائیل قرار گرفتند.

مهمات فسفری

براساس همین گزارش، حملات هوایی اسرائیل منجر به بروز آتش‌سوزی‌هایی در چندین مکان شد زیرا اسرائیل در این حملات از مهمات فسفری در بمباران این مناطق، استفاده کرد.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو عضو حزب‌الله را در حالی که در منطقه عیتا الشعب فعال بودند، هدف قرار داد. حزب‌الله مراسم تشییع 5 نفر از اعضای کشته شده خود را برگزار کرد.

از سویی ارتش اسرائیل اعلام کرد «7 تروریست حزب‌الله در حملات هوایی روز یکشنبه در جنوب لبنان کشته شدند».

حزب‌الله نیز در بیانیه‌های جداگانه، مسئولیت حملات یکشنبه به مواضع اسرائیلی را برعهده گرفت و تاکید کرد که این حملات در پاسخ به حملات هوایی اسرائیل به دو شهرک ناقوره و عیتا الشعب و دیگر روستاهای جنوب لبنان انجام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید