اسرائیل: دو مقام ارشد حماس در حمله‌ رفح کشته شدند

در حمله هوایی اسرائیل به منطقه «تل السلطان» در رفح در جنوب نوار غزه خالد النجار یکی دیگر از فرماندهان میدانی حماس کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، بامداد دوشنبه هفت خرداد از کشته‌شدن «یاسین ربیع» رئیس دفتر حماس در کرانه باختری و «خالد النجار» یکی دیگر از فرماندهان این گروه در رفح جنوب نوار غزه خبر داد.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای با تایید حمله هوایی به منطقه «تل السلطان» در شهر رفح در جنوب نوار غزه، این حمله هوایی را با هدف نابودی مقر «تروریستی» حماس توجیه کرد.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: «جنگند‌ه‌های این کشور اخیرا به مقر «سازمان تروریستی» حماس در رفح که در آن خرابکاران برجسته وابسته به این سازمان حضور داشتند، حمله کردند.»

او افزود: «این حمله «تروریست‌هایی» را هدف قرار داد که بر اساس مفاد حقوق بین‌الملل هدف مشروعی هستند.»

او اظهار داشت که این حمله با استفاده از انواع مهمات دقیق و بر اساس معلومات اطلاعاتی قبلی مبنی بر استفاده «تروریست‌های» حماس از این منطقه، انجام شد.

وی ادامه داد: «اینکه در اثر حمله آتش سوزی در منطقه رخ داده و تعدادی از افراد بی گناه مجروح شده‌اند، ارتش اسرائیل در حال بررسی شرایط این حادثه است».

این در حالی است که منابع فلسطینی اعلام کردند که ارتش اسرائیل 3 بار به محله‌های مسکونی در رفح حمله کرد و بیش از 30 فلسطینی را به قتل رساند.

دفتر رسانه‌ای حکومت غزه نیز اعلام کرد که ارتش اسرائیل طی ساعات گذشته بیش از 10 مرکز آوارگان آنروا را بمباران کرده است.

دفتر رسانه‌ای غزه با بیان اینکه ارتش اسرائیل از هفت موشک برای بمباران یک کمپ آوارگان در رفح استفاده کرد، تاکید کرد: «کشتار کمپ آوارگان در رفح با از کار افتادن بیمارستان‌های منطقه همراه بود».

مرکز رسانه‌ای غزه تاکید کرد که ارتش اسرائیل پیشتر این مناطق مورد هدف و مراکز آوارگان را «مناطق امن» اعلام کرده بود با این حال اقدام به این مناطق را هدف قرار داد».

به گفته فلسطینی‌ها منطقه‌ای که مورد هدف ارتش اسرائیل در شمال غرب رفح قرار دارد و حدود 100 هزار آواره در آنجا به سر می‌برند.

منابع فلسطینی می‌گویند «در نتیجه حمله هوایی اسرائیل به اردوگاهی در رفح تعدادی از زنان و کودکان قربانی دچار سوختگی شدید و قطع عضو شدند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید