اسرائیل از بمباران ساختمان مورد استفاده عوامل حزب‌الله در جنوب لبنان خبر داد

حزب‌الله در بیانیه‌های جداگانه، مسئولیت حملات یکشنبه به مواضع اسرائیلی را برعهده گرفت و تاکید کرد که این حملات در پاسخ به حملات هوایی اسرائیل به دو شهرک ناقوره و عیتا الشعب و دیگر روستاهای جنوب لبنان انجام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، دوشنبه 7 خرداد اعلام کرد که روز گذشته ساختمان مورد استفاده اعضای حزب‌الله در منطقه یارون در جنوب لبنان را بمباران کرد.

در بیانیه ارتش اسرائیل در «تلگرام» آمده است که نیروی هوایی اسرائیل همچنین اعضای حزب‌الله در شهرک حولا را نیز هدف قرار داد.

در این بیانیه تاکید شد که تاسیسات انبار اسلحه در میس‌ الجبل و زیرساخت‌های نظامی در منطقه الخیام نیز هدف حمله هوایی قرار گرفتند.

5 کشته حزب‌الله

از سویی بنا بر گزارش خبرگزاری ملی لبنان و گروه حزب‌الله، 5 عضو این گروه و 2 غیرنظامی روز گذشته در حملات هوایی اسرائیل، کشته شدند.

به گزارش این خبرگزاری، چند موتور سیکلت در 3 روستای حولا، عیتا الشعب و ناقوره در جنوب لبنان هدف حملات هوایی اسرائیل قرار گرفتند.

براساس همین گزارش، حملات هوایی اسرائیل منجر به بروز آتش‌سوزی‌هایی در چندین مکان شد زیرا اسرائیل در این حملات از مهمات فسفری در بمباران این مناطق، استفاده کرد.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو عضو حزب‌الله را در حالی که در منطقه عیتا الشعب فعال بودند، هدف قرار داد. حزب‌الله مراسم تشییع 5 نفر از اعضای کشته شده خود را برگزار کرد.

از سویی ارتش اسرائیل اعلام کرد «7 تروریست حزب‌الله در حملات هوایی روز یکشنبه در جنوب لبنان کشته شدند».

حزب‌الله نیز در بیانیه‌های جداگانه، مسئولیت حملات یکشنبه به مواضع اسرائیلی را برعهده گرفت و تاکید کرد که این حملات در پاسخ به حملات هوایی اسرائیل به دو شهرک ناقوره و عیتا الشعب و دیگر روستاهای جنوب لبنان انجام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید