القسام از به اسارت درآوردن سربازان اسرائیلی در غزه خبر داد

ارتش اسرائیل خبر ربوده شدن سربازان خود را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس، شنبه 5 خرداد اعلام کرد که جنگجویان این گروه چند سرباز اسرائیلی را در جریان درگیری‌ها در غزه به اسارت گرفته‌اند.

عملیات پیچیده

سخنگوی گردان‌های القسام گفت: «رزمندگان القسام بعد از ظهر شنبه یک «عملیات پیچیده» را در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه انجام دادند که بر اثر آن تعدادی از نیروی‌های اسرائیلی کشته، زخمی و اسیر شدند.»

ابوعبیده در یک پیام ویدئویی افزود، اعضای گردان‌های القسام یک نیروی اسرائیلی را با فریب به داخل تونلی کشانده وسپس آنها را در داخل در ورودی تونل به دام انداختند.

کشته، مجروح و اسیر

او گفت رزمندگان گردان‌های القسام با افرادی از نیروهای اسرائیلی درگیر شده و سپس به نیروی پشتیبانی که برای کمک به نیروهای اسرائیلی به منطقه درگیری شتافته بود، مستقیم ضربه زدند.

ابوعبیده افزود: «القسام تمام افراد نیروی پشتیبانی را کشته، مجروح و اسیر کردند».

ارتش اسرائیل تکذیب کرد

این در حالی است که ارتش اسرائیل ربودن سربازان خود در غزه را تکذیب کرد.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در حساب تلگرام خود گفت که ارتش تاکید می‌کند «هیچ حادثه‌ای مبنی بر ربودن سربازان در غزه وجود ندارد».

گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس پیش از این از کشته‌شدن بیش از 70 گروگان اسرائیلی در بمباران ارتش این کشور که از 7 اکتبر در مناطق مختلف نوار غزه آغاز شد، خبر داد.

حماس اسرائیل را به قتل عمدی گروگان‌ها برای رهایی از این پرونده متهم کرد.

به گفته ارتش اسرائیل، در حمله 7 اکتبر، 252 نفر توسط حماس به گروگان گرفته شدند که 121 نفر از آنها هنوز در نوار غزه در اسارت هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید