مصر بر لزوم تسریع در بازگشایی گذرگاه‌های میان اسرائیل و نوار غزه تاکید کرد

مقامات مصری همزمان با تلاش برای تامین سوخت و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان‌های نوار غزه برای احیای مذاکرات آتش‌بس و تبادل گروگان‌ها و اسرا میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی می‌کوشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اعلام توافق رؤسای جمهوری مصر و آمریکا برای ارسال موقت مقادیری کمک‌های بشردوستانه و سوخت از طریق گذرگاه «کرم ابوسالم» جهت تحویل به آژانس امدادرسان سازمان ملل متحد در غزه، یک منبع بلندپایه مصری، شنبه 5 خرداد به کانال خبری «قاهره» گفت که مصر در راستای روابط انسانی خود با مردم فلسطین همه ابزارها را برای اعمال فشار بر اسرائیل به منظور رساندن فوری مواد غذایی و سوخت به این باریکه فلسطینی به کار می‌گیرد.

این منبع افزود: مصر برای تسکین درد و رنج مردم غزه متعهد به وارد کردن سریع کمک‌های بشردوستانه به این باریکه است و اقدامات موقت فعلی نتیجه آگاهی این کشور از وخامت اوضاع در نوار غزه است.

بازگشایی سریع همه گذرگاه‌های زمینی

این منبع مصری گفت کشورش بر لزوم بازگشایی سریع همه گذرگاه‌های زمینی میان اسرائیل و نوار غزه و ضرورت توقف اقدامات تل‌آویو که مانع از ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه می‌شود، تاکید دارد.

این منبع آگاه توضیح داد که مصر همزمان با تلاش برای تامین سوخت و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان‌های نوار غزه برای فعال‌سازی مجدد مذاکرات آتش‌بس و تبادل اسرا و گروگان‌ها می‌کوشد و در این راستا ارتباطات گسترده‌ای را برای ایجاد آرامش در نوار غزه، برقرار کرده است.

این منبع مصری مطلع تاکید کرد که کشورش با نگرانی از ادامه حملات اسرائیل که سیستم بهداشت، بیمارستان‌ها، نانوایی‌ها، فروشگاه‌های امدادرسانی و مناطق امن در نوار غزه را هدف قرار می‌دهد نسبت به وقوع فاجعه‌ای انسانی در این باریکه هشدار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید