آسیب‌دیدن 4 کشتی آمریکایی بر اثر امواج شدید در اسکله شناور غزه

اسکله شناور آمریکایی با هزینه‌ای بالغ بر 320 میلیون دلار و با هدف کمک‌رسانی از طریق دریا به غزه احداث شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از فرو‌ریختن بخشی از اسکله موقت غزه در اثر امواج شدید، فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، شنبه 5 خرداد اعلام کرد که چهار کشتی متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده که در یک ماموریت پشتیبانی بشردوستانه در سواحل غزه مستقر بودند صبح امروز بر اثر شرایط جوی ناپایدار و امواج شدید در اسکله شناور دچار آسیب شدند.

فرماندهی «سنتکام» همچنین گفت که کشتی‌ها از لنگرهای خود جدا شده‌اند، و خاطرنشان کرد که اکنون دو کشتی در ساحل نزدیک اسکله غزه لنگر انداخته‌اند.

این فرماندهی همچنین تصریح کرد که کشتی‌های سوم و چهارم در حال حاضر در ساحل اسرائیل در نزدیکی «عسقلان» هستند.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده همچنین تایید کرد که تلاش‌ها برای بازیابی کشتی‌ها با کمک نیروی دریایی اسرائیل ادامه دارد و افزود: «گزارشی از خسارات جانی در دست نیست».

این اظهارات پس از آن بیان شد که سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد 97 کامیون کمک‌رسانی از طریق اسکله شناور موقت آمریکایی وارد غزه شده‌اند.

بنا بر گزارش‌ها بخشی از این اسکله شناور آمریکایی که احداث آن از ماهها قبل آغاز شده بود بر اثر امواج شدید ویران شده است.

خبرنگار «العربیه» شنبه گزارش داد که بخشی از اسکله موقت نیروی دریایی آمریکا در سواحل غزه فرو ریخت و به سواحل «اشدود» رسید.

به گفته خبرنگار العربیه کشتی‌ها نیروی دریایی ایالات متحده مجددا بازگشته و بخشی از اسکله که تخریب شده بود را بازیابی کردند.

ایالات متحده هفته گذشته احداث این اسکله موقت را پس از این که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در مارس گذشته وعده ساخت آن را داده بود، به پایان رساند.

احداث این اسکله شناور آمریکایی از ماه آوریل گذشته با هزینه‌ای بالغ بر 320 میلیون دلار و با هدف ارسال کمک‌های بشردوستانه بیشتر به نوار غزه آغاز شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید