عذرخواهی «شاباک» از انتشار عکس قانون‌گذار مصری به عنوان فرمانده فلسطینی

محمد شبانه، قانون‌گذار و روزنامه نگار مصری: عذرخواهی احمق‌ها را نمی‌پذیرم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اقدام سرویس امنیت عمومی اسرائیل، موسوم به«شاباک»، در انتشار عکسی از محمد شبانه، قانون‌گذار و روزنامه‌نگار مصری، به عنوان یکی از رهبران فلسطینی تحت تعقیب دستگاه امنیتی اسرائیل، تل‌آویو از این اشتباه خود عذرخواهی کرد.

«پوزش احمق‌ها را نمی‌پذیرم»

به گفته این روزنامه‌نگار مصری، شاباک و رسانه‌های محلی اسرائیل، عکس او را پس از کشف این اشتباه حذف و به صورت کتبی از او عذرخواهی کردند. شبانه تاکید کرد هرگز این پوزش را نمی‌پذیرد.

او به «العربیه» گفت این رویداد اقدامی احمقانه بود و «من پوزش احمق‌ها را نمی‌پذیرم».

محمد شبانه با اشاره به این ‌که اسرائیلی‌ها از ابتدای جنگ غزه و حتی قبل از آن، ادعاهای ساختگی زیادی را مطرح کردند، گفت از این اتفاق ناراحت یا متعجب نشده است.

شبانه تصریح کرد: «من ناراحت و متعجب نیستم و این موضوع را به مسخره گرفتم. چه بسا موضوعی خنده دار باشد که بیانگر نادانی، عقب افتادگی و جعل وقایع است.»

شبانه با اشاره به اشتباه یکی از قوی‌ترین سرویس‌های امنیتی اسرائیل گفت: «آن‌ها برای دسترسی به هر عکسی نام آن را در گوگل جست‌وجو می‌کنند که کار خنده‌داری است.»

شبانه تاکید کرد به وکیلش دستور داده شکایت رسمی بین‌المللی در این زمینه تدوین کند و خواهان دریافت غرامت مالی بابت این اشتباه شد که به گفته او، صرف کمک مالی به مردم نوار غزه خواهد شد.

سرویس شاباک طی ساعات گذشته عکسی از محمد شبانه، روزنامه‌نگار و منتقد ورزشی مصری را به عنوان یکی از رهبران گروه‌های فلسطینی تحت تعقیب دستگاه‌های امنیتی اسرائیل منتشر کرد.

رسانه‌های داخلی اسرائیل مدعی شدند که تل‌‌آویو در عملیات حذف فیزیکی محمد شبانه در شمال غزه شکست خورده بود.

به‌نظر می‌آید مسئولان شاباک برای یافتن عکسی از یک رهبر فلسطینی، با همین نام، در اینترنت جست‌وجو کرده و به عکسی از یک مفسر ورزشی در مصاحبه با روزنامه مصری «المصری الیوم» رسیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید