مجروح‌شدن 3 سرباز آمریکایی در نوار غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارونوت»، شامگاه پنج‌شنبه 3 خرداد به نقل از یک یک مقام نظامی آمریکایی نوشت که 3 سرباز آمریکایی در جریان «فعالیت دریایی غیر جنگی در غزه» زخمی شدند.

این مقام آمریکایی گفت: «3 سرباز در جریان ساخت و بهره برداری از اسکله دریایی ایجاد شده توسط ایالات متحده در سواحل غزه مجروح شدند.»

«یدیعوت آحارونوت» توضیح داد که یکی از این سه سرباز دچار پیچ خوردگی مچ پا شد، در حالی که یکی دیگر از ناحیه کمر دچار جراحت جزئی شده و سرباز سوم برای درمان به بیمارستان محلی منتقل شده است.

همزمان با ادامه جنگ اسرائیل و حماس، ارتش آمریکا هفته گذشته از تکمیل ساخت اسکله دریایی موقت برای کمک رسانی به فلسطینیان در سواحل نوار غزه خبر داد.

نصب اسکله

در بیانیه فرماندهی مرکزی آمریکا آمده است که اسکله موقت نیروی دریایی در سواحل غزه نصب شده است و انتظار می‌رود کشتی‌ها کامیون‌های کمک‌رسانی در روزهای آینده حرکت خود را به سوی ساحل غزه آغاز کنند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی سالانه «وضعیت کشور» تاکید کرد که کشورش، کمک‌های بشردوستانه را از طریق دریا برای غزه ارسال خواهد کرد و نخستین کشتی برای احداث اسکله موقت برای رساندن کمک‌های بشردوستانه حیاتی، حرکت خود به سوی غزه را آغاز کرده است.

تیپ هفتم حمل و نقل ارتش ایالات متحده و سایر یگان‌ها قبل از سخنرانی بایدن، دستور ساخت اسکله شناور در سواحل غزه برای رساندن مواد غذایی و سایر کمک‌های بسیار مورد نیاز برای اهالی این شهر را دریافت کردند.

ارسال این کمک‌ها برای غزه جنبه ضروری دارد؛ چرا که اسرائیل، محدودیت‌های شدیدی را در مسیرهای زمینی به غزه اعمال کرده که باعث کندی بیش از حد انتقال کمک‌ها شده است.

اسکله شناوری که آمریکا روند ساخت آن را از ماه گذشته (آوریل) با هزینه دست‌کم 320 میلیون دلار آغاز کرده، با هدف ارسال کمک‌های بشردوستانه بیشتر به نوار غزه که بر اثر هفت ماه ادامه جنگ حماس و اسرائیل ویران شده است، احداث می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید