ارتش اسرائیل: اجساد 3 گروگان را از جبالیا بازگرداندیم

پرونده گروگان‌های اسرائیلی نزد حماس با توجه به تظاهرات مکرر خانواده‌ اسرای زنده در مطالبه اقدام موثر دولت برای نجات آنها، به موضوعی دردسر ساز برای بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تبدیل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل از بازگردادن جنازه 3 گروگان‌ در نوار غزه که در حمله 7 اکتبر گذشته حماس کشته شدند، خبر داد.

در بیانیه جمعه 4 خرداد ارتش اسرائیل آمده است که ارتش، شب گذشته در عملیات مشترک با سرویس امنیت عمومی در جبالیا در شمال نوار غزه که طی چند روز گذشته صحنه درگیری‌ها بود، اجساد 3 گروگان به نام‌های حنان یابلونکا، میشل نیسن‌باوم و اوریون هرناندز را بازگرداند.

بر اساس این بیانیه، هویت اجساد توسط مقامات پزشکی در موسسه ملی پزشکی قانونی و پلیس اسرائیل تایید شده است.

اویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز در توئیت خود در «ایکس» نوشت که بازگردان این اجساد در پی «نبردی سنگین» در ابتدای عملیات صورت گرفت.

موضوعی دردسر ساز برای نتانیاهو

پرونده گروگان‌های اسرائیلی نزد حماس با توجه به تظاهرات مکرر خانواده‌ اسرای زنده در مطالبه اقدام موثر دولت برای نجات آنها، به موضوعی دردسر ساز برای بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تبدیل شده است.

خانواده این گروگان‌ها بارها از نتانیاهو خواسته‌اند قبل از این که فرصت از دست برود، به معامله با حماس از طریق میانجی‌ها(مصر، قطر وآمریکا)تن در دهد؛ به‌‌ویژه که جان گروگان‌ها با توجه به ادامه جنگ در معرض خطر است.

این خانواده‌ها همچنین به دلیل بی‌توجهی به جان فرزندانشان از طریق عدم انعطاف در مذاکرات قاهره در دوهفته قبل، خواستار استعفای دولت نتانیاهو شدند.

درجریان حمله حماس به مناطق اطراف نوار غزه در 7 اکتبر گذشته، 252 اسرائیلی به اسارت حماس درآمدند که بنا بر برآورد ارتش اسرائیل، 124 نفر از آنها شامل 37 گروگان جان باخته، همچنان نزد حماس هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید