گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه سعودی و فلسطین درباره آخرین تحولات کرانه باختری و نوار غزه

وزارت بهداشت غزه: تعداد کشته‌شدگان فلسطینی در تهاجم اسرائیل به نوار غزه از هفتم اکتبر سال گذشته تاکنون به 35 هزار و 800 نفر رسیده و شمار زخمی‌ها به بیش از 80 هزار و 11 نفر افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی پنج‌شنبه سوم خرداد با محمد مصطفی، نخست‌وزیر و وزیر خارجه فلسطین تلفنی گفت‌و‌گو کرده و با وی آخرین تحولات اوضاع در کرانه باختری و نوار غزه را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی، «واس»، وزرای خارجه سعودی و فلسطین همچنین تلاش‌های انجام شده در ارتباط با این اوضاع را بررسی کردند.

Advertisement

شایان ذکر است که وزارت بهداشت غزه پنج‌شنبه اعلام کرد که تعداد کشته شدگان فلسطینی در تهاجم اسرائیل به نوار غزه از هفتم اکتبر سال گذشته تاکنون به 35 هزار و 800 نفر رسیده و شمار زخمی‌ها به بیش از 80 هزار و 11 نفر افزایش یافته است.

بنا بر بیانیه این وزارتخانه در نتیجه حملات اسرائیل بر نوار غزه ظرف شبانه‌روز گذشته، 91 فلسطینی کشته و 21 تن دیگر زخمی شدند.

در این بیانیه همچنین آمده است که شماری از قربانیان کماکان در زیر آوارها و در جاده‌ها مانده‌اند و تیم‌های امداد و اورژانس امکان رسیدن به آنها را ندارند.

حمله هفتم اکتبر

از زمانی که حماس و دیگر گروه‌های مسلح فلسطینی در هفتم اکتبر حمله غافلگیرانه‌ای را علیه شهرک‌های اسرائیلی در مناطق پیرامون نوار غزه انجام دادند، اسرائیل پس از محاصره کامل نوار غزه تهاجم گسترده‌ای را علیه این باریکه فلسطینی آغاز کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید