نتانیاهو پس از اعتراض مصر خواستار ازسرگیری مذاکرات آتش‌بس شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه مصر تهدید کرد از میانجی‌گری برای توافق آزادی گروگان‌ها و آتش‌بس در غزه به‌طور کامل کناره‌گیری خواهد کرد، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، خواستار بازگشت به میز مذاکرات شد.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه»، دفتر نخست‌وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای که اواخر چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرد: «دولت جنگ از تیم مذاکره‌کننده اسرائیلی درخواست کرد مذاکرات برای بازگشت گروگان‌ها را ادامه دهد.»

این بیانیه تاکید کرد: «یک نشست سطح بالا به مذاکره‌کنندگان اسرائیلی دستور داد مذاکرات برای بازگرداندن گروگان‌ها را ادامه دهند.»

شکست مذاکرات قبلی

این تصمیم در حالی گرفته شد که مذاکرات غیرمستقیم پیشین که در قاهره برگزار شده بود، در دستیابی به توافق آتش‌بس در غزه و آزادی گروگان‌های اسرائیلی ناکام ماند.

ضیاء رشوان، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی مصر، تأکید کرد گزارش خبرگزاری «سی‌ان‌ان» که مدعی شده بود مصر شرایط توافق آتش‌بس در غزه را تغییر داده، «بی‌پایه و اساس» است.

رشوان همچنین تصریح کرد که «سی‌ان‌ان» نمی‌تواند ادعاهای خود را به منابع رسمی آمریکایی یا اسرائیلی نسبت دهد و از رسانه‌ها خواست در انتشار برخی ادعاهای منابع ناشناس که آن‌ها را «منابع آگاه» می‌نامند، احتیاط کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید