سازمان تجارت دریایی بریتانیا: حادثه‌ای در 98 مایل دریایی در جنوب حدیده رخ داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با ادامه حملات شبه‌نظامیان حوثی به کشتی‌ها در دریای سرخ، حادثه جدیدی در نزدیکی شهر حدیده یمن که تحت کنترل این گروه است، رخ داد.

سازمان عملیات تجارت دریایی بریتانیا، پنج‌شنبه 3 خرداد اعلام کرد که گزارشی مبنی بر وقوع یک حادثه در 98 مایل دریایی جنوب حدیده دریافت کرده است.

این سازمان همچنین با انتشار اطلاعیه‌ای در شبکه اجتماعی «ایکس» بدون اشاره به جزئیات از کشتی‌هایی که در آن محدوده تردد می‌کنند خواست تا احتیاط به خرج داده و هر حادثه‌ای که با آن مواجه می‌شوند را گزارش دهند.

رهگیری 4 پهپاد حوثی

سنتکام بامداد امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده با موفقیت چهار پهپاد بدون سرنشین شلیک شده از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن را رهگیری کردند.»

در بیانیه فرماندهی مرکزی آمریکا آمده است: «نیروهای ما تشخیص دادند که این پهپادها تهدیدی فوری برای نیروهای آمریکایی، ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه هستند.»

از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، پیش از 100 حمله پهپادی و موشکی علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند.

شبه‌نظامیان حوثی که کنترل پرجمعیت‌ترین مناطق یمن را در دست دارند، چند ماه است، با ادعای همبستگی با فلسطینی‌ها در نوار غزه، به کشتی‌ها در آب‌های نزدیک به این کشور حمله می‌کنند.

عبدالملک الحوثی، رهبر این شبه‌نظامیان، مدعی شد این کشتی‌ها با اسرائیل در ارتباط بوده و یا مقصدشان بنادر اسرائیلی بوده است.

این حملات همچنین به نگرانی‌ها نسبت به افزایش درگیری‌ها در منطقه‌ با ادامه جنگ اسرائیل و حماس در غزه دامن‌ زد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید