حماس: در حمله 7 اکتبر یک فرمانده ارتش اسرائیل را به اسارت گرفتیم

وزارت کشور در غزه اعلام کرد که در حمله هوایی اسرائیل به مرکز این باریکه «ضیاء‌الدین الشرفا»، دستیار فرمانده نیروهای امنیت ملی در حکومت حماس در غزه کشته و 4 افسر فلسطینی دیگر همراه وی زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش «حماس»، پنج‌شنبه سوم خرداد، اعلام کرد که «اساف حمامی»، فرمانده تیپ جنوبی لشکر غزه ارتش اسرائیل را در حمله هفتم اکتبر سال گذشته که به شهرها و شهرک‌های پیرامون این باریکه در جنوب اسرائیل انجام شد، به اسارت گرفته است.

گردان‌های القسام در ویدئویی که در حساب کاربری خود در تلگرام منتشر کرد، زنده بودن این فرمانده نظامی را مشخص نکرد و ویدیو را با عبارت «زمان رو به پایان است» به پایان رساند.

اسرائیل، در فوریه گذشته، اعلام کرد بود که فرمانده تیپ جنوبی لشکر غزه ارتش این کشور در حمله غافلگیرانه حماس در 7 اکتبر کشته شده است.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای توضیح داد که «اساف حمامی» در نبرد 7 اکتبر کشته شده است و پیکر او نزد حماس نگهداری می‌شود.

کشته شدن دستیار فرمانده نیروهای امنیت ملی

از سوی دیگر، وزارت کشور در غزه، پنج‌شنبه، از کشته شدن «ضیاء‌الدین الشرفا»، دستیار فرمانده نیروهای امنیت ملی در نوار غزه در حمله هوایی اسرائیل به مرکز این باریکه و زخمی شدن 4 نیروی دیگر خبر داد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیلی در جریان یک بازدید میدانی در مرکز شهر غزه به این مقام امنیتی حمله کردند و او را کشتند و چهار افسر دیگر را نیز که همراه او بودند، زخمی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید