وزیر خارجه سعودی برای حضور در مراسم تشییع جنازه رئیس جمهوری فقید ایران وارد تهران شد

بن فرحان پیشتر در تماس تلفنی با علی باقری کنی همبستگی پادشاهی عربی سعودی را با دولت و مردم ایران ابراز کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی چهارشنبه دوم خرداد برای تسلیت گفتن به مقامات ایرانی و حضور در مراسم رسمی تشییع جنازه ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری فقید ایران، وارد تهران شد.

هیئتی از پادشاهی عربی سعودی شامل شاهزاده منصور بن متعب بن عبدالعزیز، مشاور ملک سلمان و عضو شورای وزیران سعودی به همراه شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی در مراسم رسمی تشییع جنازه ابراهیم رئیسی، رئيس جمهوری فقید ایران در تهران شرکت کرده و به مقامات ایرانی تسلیت گفتند.

پیش‌تر بن فرحان تماسی تلفنی با علی باقری کنی، سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران برقرار کرده بود.

در آن تماس تلفنی وزیر خارجه سعودی ضمن همدردی صمیمانه، درگذشت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران و حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه این کشور و همراهان آنها در سانحه سقوط بالگرد را تسلیت‌ گفت.

وزیر خارجه سعودی همچنین همبستگی پادشاهی عربی سعودی را با دولت و مردم کشور برادر، جمهوری اسلامی ایران، ابراز کرد.

شایان ذکر است که پس از گذشت 12 ساعت از سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران به دلیل وخامت شرایط جوی و مه‌آلود بودن شدید هوا در منطقه‌ای صعب‌العبور در استان آذربایجان شرقی در شمال غرب ایران و در نزدیکی مرز با جمهوری آذربایجان، مقامات ایرانی خبر مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری و حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه این کشور و 7 تن از همراهان آنها در سانحه سقوط هلی‌کوپتر را تایید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید