مصر: همه سناریوها برای حفاظت از حقوق فلسطینیان مطرح است

یک منبع بلندپایه مصری گفت که رسانه‌های اسرائیلی عامدانه اخبار نادرست منتشر می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع بلندپایه مصری، سه‌شنبه یکم خرداد تأکید کرد که احترام قاهره به تعهدات و معاهدات بین‌المللی مانع از اقدام مصر جهت بکارگیری همه سناریوهای موجود برای دفاع از امنیت ملی آن و محافظت از حقوق تاریخی مردم فلسطین نمی‌شود.

این منبع با بیان اینکه رسانه‌های اسرائیلی عمداً اخبار نادرستی را منتشر می‌کنند، افزود: قاهره به اسرائیل نسبت به عواقب تشدید تنش‌ها در نوار غزه هشدار داده و هرگونه هماهنگی با آن در مورد گذرگاه رفح را رد کرده است.

پیش از این، شبکه خبرگزاری «قاهره» نیز به نقل از یک منبع بلندپایه گزارش داد که مصر آنچه را که رسانه‌های اسرائیلی مبنی بر وجود هرگونه هماهنگی با اسرائیل در خصوص عملیات نظامی این کشور در رفح در جنوب نوار غزه گزارش کرده‌اند، کاملا تکذیب می‌کند.

این منبع افزود که مصر هرگونه هماهنگی با اسرائیل در مورد گذرگاه رفح را رد کرده و نسبت به عواقب تشدید تنش‌ها در نوار غزه هشدار داده است.

رسانه‌های مصری به نقل از اسامه عبدالخالق، نماینده مصر در شورای امنیت سازمان ملل متحد، روز دوشنبه گزارش دادند که اسرائیل قصد دارد واقعیت‌ها را «دستکاری» کند و مصر و سازمان ملل را مسئول نرسیدن کمک‌های بشردوستانه به غزه معرفی کند.

شبکه‌های خبری «قاهره» و «اکسترا نیوز»، گزارش دادند که عبدالخالق آنچه را که در شهر رفح فلسطین در حال رخ دادن است را به عنوان «جنایت علیه بشریت» توصیف کرده و جامعه جهانی را در ارتباط با آن مسئول دانست.

نماینده مصر در شورای امنیت، پیش از جلسه شورا درباره وضعیت فلسطین افزود که کنترل اسرائیل بر گذرگاه فلسطینی رفح، از سرگیری فعالیت‌های بشردوستانه را ناممکن کرده است.

نماینده دائم مصر در سازمان ملل ادامه عملیات نظامی اسرائیل در رفح در جنوب نوار غزه را «غیرقابل قبول» دانسته و درباره وضعیت غزه که «به مرز قحطی رسیده است» هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید