سفر لندرکینگ به کشورهای خلیج برای گفت‌وگو درباره صلح یمن و توقف حملات حوثی‌ها

به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا، سفر فرستاده ویژه آمریکا به یمن شامل پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی و عمان خواهد بود او قرار است در این سفر با مقامات این کشورها و سایر شرکای منطقه دیدار و درباره اقدامات لازم برای آرام کردن اوضاع جاری در منطقه بحث و تبادل نظر کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در یمن هفته جاری سفر جدیدی به کشورهای عربی خلیج را آغاز می‌کند تا در مورد چشم انداز برقراری صلح در یمن و توقف فوری حملات حوثی‌ها در دریای سرخ و آبراه‌های اطراف آن بحث و گفت‌وگو کند.

وزارت خارجه آمریکا، سه‌شنبه یکم خرداد در بیانیه‌ای اعلام کرد که لندرکینگ این هفته به کشورهای عربی خلیج سفر می‌کند تا با شرکای خود درباره روند صلح یمن و توقف فوری حملات حوثی‌ها در دریای سرخ و و دیگر آبراه‌های اطراف آن، بحث و گفت‌وگو کند.

در این بیانیه آمده است که سفر نماینده ویژه آمریکا در یمن شامل سعودی، امارات و عمان خواهد بود.

او قرار است دیدارهایی با مقامات این کشورها و سایر شرکای منطقه‌ای داشته باشد تا درباره اقدامات لازم برای آرام کردن اوضاع کنونی و حمایت از مردم یمن بحث و گفت‌وگو کند.

راه حل پایان دادن به درگیری در یمن

لندرکینگ خاطرنشان کرد که حملات مستمر حوثی‌ها پیشرفت به سوی دستیابی به راه‌حلی پایدار برای پایان دادن به درگیری در یمن را تهدید می‌کند و مانع از ارسال کمک‌های بشردوستانه به یمنی‌ها و نیازمندان در سراسر منطقه می‌شود.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا مجددا بر حمایت ایالات متحده از برقراری صلح فراگیر و پایدار در یمن و اهمیت تشدید تلاش‌های بین‌المللی و مشارکت طرف‌های درگیری به منظور پایان دادن مسالمت‌آمیز به درگیری مزمن در این کشور، تاکید شده است.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا همزمان با سفر جدید هانس گروندبرگ فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن به ریاض اعلام شد.

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد با جاسم البدیوی، دبیرکل شورای همکاری خلیج و سفرای سعودی، امارات و اعضای دائم شورای امنیت دیدار کرد تا و با آنها درباره چشم انداز صلح در یمن و راه‌های حفظ امنیت منطقه و پیشبرد میانجیگری بین المللی گفت‌وگو کرد.

سفر دو شخصیت آمریکایی و بین‌المللی به منطقه در پرتو تلاش‌های گسترده جامعه بین‌المللی برای احیای مذاکرات سیاسی متزلزل بین طرف‌های یمنی‌ با هدف دستیابی به توافق بر سر نقشه راه برای برقراری صلح در این کشور است که با حمایت سازمان ملل متحد صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید