ولی‌عهد سعودی و نخست‌وزیر ژاپن طی تماسی تصویری گفت‌وگو کردند

قرار است شاهزاده محمد بن سلمان برای انجام دیدارهایی رسمی به ژاپن سفر کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و رئیس شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی سه‌شنبه یکم خرداد طی تماسی تصویری، با فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن گفت‌وگو کرد.

ولی‌عهد سعودی و نخست‌وزیر ژاپن در تماس تصویری خود علاوه بر روابط دوجانبه درباره تلاش‌ها برای رساندن کمک‌ها به غزه و به رسمیت شناختن کشور فلسطین گفت‌وگو کردند.

Advertisement

ولی‌عهد سعودی بر تعهد پادشاهی عربی سعودی به ادامه صادرات نفت خام به ژاپن تاکید کرد.

نخست‌وزیر ژاپن نیز گفت که همکاری با پادشاهی عربی سعودی در ایجاد ثبات در منطقه نقش ایفا می‌کند.

کشیدا در این گفت‌وگوی تصویری ضمن آرزوی سلامتی و بهبودی برای ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی ابراز امیدواری کرد که سفر ولی‌عهد سعودی به ژاپن در آینده انجام شود.

ولی‌عهد سعودی ضمن تشکر از ابراز احساسات صمیمانه نخست‌وزیر ژاپن از تعیین زمانی جدید برای انجام سفر او به ژاپن، قدردانی کرد.

دو طرف در این گفت‌وگوی مجازی روابط دوجانبه ویژه میان دو کشور دوست و فرصت‌های گسترش آن در زمینه‌های مختلف را بررسی کردند.

همچنین علاوه بر بررسی موضوعات دارای اهتمام مشترک میان ریاض و توکیو، آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و تلاش‌های صورت گرفته در ارتباط با آن مورد بحث قرار گرفت.

قرار است ولی‌عهد سعودی به‌طور رسمی به ژاپن سفر کند، این اولین سفر او از این نوع در نزدیک به 5 سال گذشته است و بنا به اعلام توکیو، بن سلمان طی سفر رسمی پیش روی خود به ژاپن، با امپراتور ناروهیتو و فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر این کشور دیدار خواهد کرد.

رئیس شورای وزیران سعودی، شاهزاده محمد بن سلمان، آخرین بار در سال 2019 برای حضور در اجلاس گروه بیست در اوساکا به ژاپن سفر کرده بود.

ژاپن دارای روابطی تنگاتنگ با کشورهای خلیجی است و نزدیک به 90 درصد از نیازهای نفتی خود را از خاورمیانه تامین می‌کند.

شرکت‌های ژاپنی فعال در زمینه انرژی درصدد سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تولید هیدروژن و آمونیاک در منطقه خلیج هستند تا از این طریق بتوانند این گاز را در ایستگاه‌های تولید انرژی حرارتی ژاپن بکار ببرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید