منابع آگاه: نیروی رضوان حزب‌الله درصدد جابجایی نیروها و استحکامات خود در سوریه است

منابع «العربیه» اعلام کردند که ارتش اسرائیل روز گذشته تأسیسات نیروی رضوان حزب‌الله در حمص را بمباران کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبکه «العربیه» سه‌شنبه یکم خرداد به نقل از منابع آگاه گزارش داد که بمباران اسرائیل در روز دوشنبه در منطقه «قصیر» در حمص، پایگاه‌های گروه شبه‌نظامیان موسوم به «امام حسین» وفادار به ایران و «نیروی رضوان» وابسته به حزب‌الله لبنان را هدف قرار داد که دست‌کم به کشته شدن یکی از اعضای این گروه‌های شبه‌نظامی منجر شده است.

این منابع اشاره کردند که «نیروی رضوان» حزب‌الله به دنبال جابجایی نیرو و انتقال بخشی از زیرساخت‌های خود در داخل سوریه است.

دیدبان حقوق بشر سوریه دوشنبه گزارش داد که 6 عضو حزب‌الله لبنان در حملات اسرائیل به مقر این حزب در شهر قصیر در استان حمص در مرز سوریه و لبنان کشته شدند.

این دیدبان بنا بر گزارش‌های اولیه با بیان این‌که حملات اسرائیل منجر به زخمی شدن تعدادی دیگر از اعضای حزب‌الله شده است، خاطرنشان کرد که کشته شدگان از تابعیت‌های غیر‌سوری بودند.

از سوی دیگر، ارتش اسرائیل دوشنبه اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور هدفی مشکوک را که از سوریه به سمت اسرائیل در حرکت بود، رهگیری کردند و افزود که این هدف مشکوک، حریم هوایی اسرائیل را نقض نکرده است.

اویخای آدرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در سکوی «ایکس» افزود: یک ناو جنگی «ساعار 4.5» با همکاری جنگنده‌های کشورش «دو هدف هوایی را که از سمت شرق به سمت خاک اسرائیل در حرکت و به حریم هوایی اسرائیل نفوذ نکرده بودند، رهگیری کرده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید