سعودی و ژاپن 30 یادداشت تفاهم در زمینه‌های انرژی، صنایع و فعالیت‌های مالی امضا کردند

کشور پادشاهی عربی سعودی بزرگترین صادر‌کننده نفت خام به ژاپن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی و ژاپن، سه‌شنبه یکم خرداد در حاشیه فعالیت‌های همایش تجاری «چشم‌انداز 2030 سعودی و ژاپن» که در توکیو برگزار شد، بیش از 30 یادداشت تفاهم در زمینه‌های انرژی، صنایع و فعالیت‌های مالی امضا کردند.

در این همایش تجاری، کن سایتو، وزیر صنعت ژاپن با مقامات سعودی از جمله شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی و خالد الفالح، وزیر سرمایه‌گذاری و همچنین نمایندگان شرکت‌های سعودی دیدار کرد.

خبرگزاری «رویترز»، از سایتو نقل کرد که در این همایش گفته است پادشاهی عربی سعودی بزرگترین تامین‌کننده نفت خام ژاپن و یکی از مهمترین شرکا در زمینه امنیت انرژی است.

در همین راستا، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی سعودی نیز اعلام کرد که کشورش در گامی که از برنامه‌های آن برای افزایش سهم انرژی‌های تجدیدپذیر به 50 درصد از ترکیب برق در این کشور تا سال 2030 حمایت می‌کند، از طریق اجرای پروژه‌های «الغاط» و «وعد الشمال» به رکوردهای جهانی جدیدی در کاهش هزینه تولید برق از انرژی بادی دست‌یافته است.

شرکت سعودی خریدار انرژی اعلام کرد که برای خرید انرژی از پروژه انرژی بادی «الغاط» با ظرفیت 600 مگاوات و پروژه انرژی بادی «وعد الشمال» که دارای ظرفیت 500 مگاواتی است با کنسرسیومی به رهبری شرکت بازرگانی ژاپنی «ماروبنی»، دو قرارداد امضا کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید