ریاست جمهوری سوریه: اسماء اسد به سرطان خون مبتلا شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاست جمهوری سوریه، سه‌شنبه یکم خرداد اعلام کرد، اسما اسد، بانوی اول سوریه، به سرطان خون « لوكيميا» مبتلا شده است.

در بیانیه دفتر ریاست جمهوری سوریه آمده است که اسما اسد تحت یک پروتکل درمانی خاص قرار خواهد گرفت که او را به دوری از انظار عمومی و عدم مشارکت در مناسبت‌های عمومی مختلف ملزم می‌کند.

اسماء اسد حدود پنج سال پیش اعلام کرده بود که از سرطان سینه بهبودی کامل یافته است.

در آگوست 2018، ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد که اسماء اسد پس از تشخیص تومور بدخیم سینه که در مراحل اولیه تشخیص داده شد، تحت درمان قرار گرفته است.

همسر بشار اسد در سال 2019 یعنی یک سال پس از تشخیص تومور بدخیم سینه طی مصاحبه‌ای با تلویزیون سوریه اعلام کرد که از سرطان سینه بهبود یافته است.

در آن مصاحبه، اسماء اسد با لباسی سفید در حالی که موهایش را برای اولین بار از زمان اعلام شروع درمان، کوتاه و مرتب به نظر رسید، ظاهر شد.

او که در بیمارستان نظامی تحت درمان قرار گرفته بود، با تمجید از خانواده خود که در کنار او ایستاده‌اند، گفت: «درد درمان سرطان شامل خستگی، درد و خستگی بدن است، اما این بدان معنا نیست که یک فرد نمی‌تواند در زندگی خود مثبت باشد».

او درباره همسرش، بشار اسد، گفت: «او شریک همه زندگی من است و بیماری سرطان تنها بخشی از مسیر زندگی ما بوده است».

بشار اسد نیز در اولین عکسی که پس از اعلام ابتلای همسرش به سرطان منتشر شد، در حالی که در کنار او نشسته بود و لبخند بر چهره داشت، حاضر شد.

اسماء اسد مادر 2 پسر و یک دختر است. پدر او فواز الاخرس یک پزشک متخصص بیماری‌های قلبی در بریتانیا و مادرش سحر عطری یک دیپلمات بازنشسته سوری است.

خانواده او اهل حمص (مرکزی) هستند و خود اسماء دارای مدرک دانشگاهی از کینگ در لندن است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید