تونی کروس پس از یورو 2024 از فوتبال بازنشسته می‌شود

کروس در تابستان 2014 با قراردادی شش ساله به ارزش 25 میلیون پوند بایرن‌مونیخ را به مقصد «سانتیاگو برنابئو» ترک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تونی کروس، فوق ستاره آلمانی و پرافتخار باشگاه رئال مادرید در تصمیمی ناگهانی در پایان فصل جاری پس از رقابت‌های یورو 2024 از فوتبال خداحافظی می‌کند.

کروس در این زمینه گفت: «برای من آسان نیست. این دهمین و آخرین فصل من در رئال مادرید است. متقاعد شدم که تصمیم درستی را اتخاذ کردم. قصد دارم به بهترین شکل ممکن دوران فوتبالم را تمام کنم و این فصل یکی از بهترین فصل‌های من بوده است.»

کروس در ادامه پیام خداحافظی خود گفت: «می‌توانستم تا چند سال دیگر به بازی کردن ادامه دهم، اما قصد نداشتم نیمکت‌نشین شوم، می‌خواهم لذت ببرم. برای این 10 سالی که به‌طور ویژه گذشت خیلی ممنونم، این باشگاه و هواداران منحصر به فرد هستند. آمدن به رئال مادریذ زندگیم را تغییر داد، از شما ممنونم.»

وی در پایان افزود: «اکنون از شما می‌خواهم که این حرف‌ها را فراموش کنید و بر روی فینال چمپیونزلیگ تمرکز کنید. زنده باد مادرید و دیگر هیچ.»

باشگاه رئال مادرید نیز در اطلاعیه‌ای نوشت: «تونی کروس به دلیل عملکرد خود در فوتبال و بخاطر اینکه برای این لباس [پیراهن رئال مادرید] جنگید، همیشه در قلب هواداران خواهد بود.»

در پایان این اطلاعیه آمده است که باشگاه رئال مادرید برای تونی و خانواده او در این مرحله جدید از زندگی، بهترین‌ها را آرزو می‌کند.

کروس در تابستان 2014 با قراردادی شش ساله به ارزش 25 میلیون پوند بایرن‌مونیخ را به مقصد «سانتیاگو برنابئو» ترک کرد.

هافبک 34 ساله آلمانی از زمان پیوستن خود به رئال مادرید در سال 2014 تاکنون چهار قهرمانی در لالیگا، چهار قهرمانی در سوپرجام اسپانیا، چهار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، چهار قهرمانی در سوپرجام اروپا و پنج قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها را با رئال مادرید تجربه کرده است.

این هافبک خلاق آلمانی این فرصت را دارد که در پایان فصل جاری و در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل دورتموند با رئال مادرید قهرمان و با شش قهرمانی در این رقابت‌ها رکوردار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید