بازرسی کامیون‌‌ها در قدس توسط یهودیان افراطی

این تعرض از سوی سازمان راست افراطی به نام «نظم 9» انجام شد که در آغاز جنگ اسرائیل علیه غزه در 7 اکتبر برای جلوگیری از ورود کمک های بشردوستانه به نوار غزه تأسیس شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویدئوی جدید اسرائیلی‌های راست‌گرای افراطی را در حال جستجوی وسایل نقلیه باری در داخل شهر قدس برای اطمینان از این که حامل کمک‌هایی به نوار غزه نیستند، نشان داد.

در این ویدئو این افراد مشغول متوقف کردن کامیون‌ها و بازکردن صندوق‌های بارگیری شده در آن هستند و از راننده‌ها در مورد ماهیت بار کامیون‌ها پرسش می‌کنند.

این اقدامات چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که سازمان راست‌گرای اسرائیلی «نظم 9» (متشکل از اعضای خانواده گروگان‌های اسرائیلی در دست حماس)، موضع خود را در ادامه ممانعت از ورود هرگونه کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه، به‌رغم انتقادهای داخلی و بین‌المللی، مورد تأکید قرار داد.

این سازمان پنجشنبه گذشته از طریق «ایکس» اعلام کرد که «نظم 9» تا زمانی که همه اسرا در غزه به خانه‌های خود بازگردند، فعالیت‌هایش را متوقف نخواهد کرد.

پیشتر، سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل گزارش داده بود که این سازمان تا اطلاع ثانوی پس از حوادث خشونت آمیز علیه کامیون‌های حامل کمک برای فلسطینیان، فعالیت خود را متوقف خواهد کرد.

سازمان «نظم 9» ماه‌هاست برای جلوگیری از ورود هرگونه کمک‌های بشردوستانه به غزه، تظاهراتی را سازماندهی می‌کند که در خشونت بارترین آن‌ها در روزهای گذشته، مانع از عبور کامیون‌ها، تخریب این کمک‌ها و تعرض به رانندگان شد.

واکنش لاپید

از سویی یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون اسرائیل، از طریق «ایکس» تاکید کرد که« رهگیری» کامیون‌های کمک رسانی، «تعرض به امنیت اسرائیل است».

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در این رابطه گفت: «حمله و غارت کاروان‌هایی که از اردن برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به غزه می‌آیند، موضوعی خشم‌آور است».

سازمان «نظم 9» در آغاز جنگ اسرائیل علیه غزه در 7 اکتبر برای جلوگیری از ورود کمک های بشردوستانه به نوار غزه تأسیس شد..

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید