تصاویر ادعایی از سرقت پول مسافران در فرودگاه‌های مصر

وزارت کشور مصر در «ایکس»: آنچه در کانال‌های وابسته به گروه تروریستی اخوان المسلمین در خصوص موارد دزدی در فرودگاه‌ها منتشر شده، عاری از صحت است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از انتشار ویدئوهایی در شبکه‌های اجتماعی طی چند روز گذشته مبنی بر موارد سرقت در فرودگاه‌ها، وزارت کشور مصر، صحت این موضوع را به طور کامل تکذیب کرد.

وزارت کشور مصر، دوشنبه 31 اردیبهشت در صفحه رسمی خود در شبکه اطلاع‌رسانی«ایکس» اعلام کرد، آنچه در کانال‌های وابسته به گروه تروریستی اخوان المسلمین در خصوص موارد دزدی در فرودگاه‌ها منتشر شده، عاری از صحت است.

وزارت کشور مصر افزود که این خبرسازی‌ها در چارچوب تلاش‌های مذبوحانه گروه تروریستی اخوان المسلمین از طریق جعل حقایق و نشر اکاذیب گوناگون به هدف جنجال آفرینی، در پی بی‌اعتبار شدن این گروه در افکار عمومی صورت می‌گیرد.

چندین ویدئو در رسانه های اجتماعی با این ادعا پخش شد که ارزهای خارجی مسافران، پس از این که مسئولان گیت‌های خروجی از مسافران خواستند ارز خود را برای تأیید ارزش آن و مجاز بودن مقدار این ارزها برای خروج از خاک مصر، نشان دهند، از مسافران دزدیده شده است.

وقوع این موارد ادعایی پس از آن است که مصر با بحران ارز خارجی و دلار آمریکا مواجه شد تا حدی که بانک مرکزی مصر را بر آن داشت در راستای اتخاذ سیاست‌های جدید، نرخ دلار آمریکا را آزاد کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید