هشدار وزیر دارایی اسرائیل: چاره‌ای جز جنگ با حزب‌الله نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که مرز لبنان و اسرائیل از هشت اکتبر 2023، یک روز پس از آغاز جنگ در نوار غزه، شاهد درگیری‌های روزانه است، بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی اسرائیل حزب‌الله را تهدید کرد.اسموتریچ، یک‌شنبه 30 اردیبهشت، تاکید کرد که اسرائیل هیچ راه فراری از جنگ با حزب‌الله ندارد.

به گزارش «کانال12» اسرائیل، وزیر دارایی اضافه کرد: «ما در مسیر جنگ با حزب‌الله قرار داریم.»

«ایجاد منطقه امنیتی»

اسموتریچ در یک کنفرانس مطبوعاتی در شمال اسرائیل گفت اگر حزب‌الله به هشدار نهایی پاسخ ندهد، ارتش اسرائیل باید جنوب لبنان را تصرف کند. او همچنین گفت: «برای اینکه ساکنان شمال اسرائیل به واقعیت امنیتی متفاوتی برگردند و در شب خواب آرامی داشته باشند، این جنگ باید با شکست قاطع نظامی کامل حزب‌الله پایان یابد.»

به گزارش روزنامه اسرائیلی «هاآرتص»، اسموتریچ معتقد است یک منطقه امنیتی برای حضور ارتش اسرائیل در جنوب لبنان باید ایجاد شود و به حزب الله در مورد ساکنان شمال هشدار نهایی داده شود.

419 کشته

از هشت هشت اکتبر 2023، حزب الله و اسرائیل روزانه در مرز این دو کشور تبادل آتش دارند.

بر اساس آمار «خبرگزاری فرانسه»، تشدید تنش در دو طرف مرز دست‌کم منجر به کشته شدن 419 نفر از جمله 267 تن از اعضای حزب‌الله و بیش از 80 غیرنظامی در لبنان شده است.

همچنین اسرائیل در این درگیری‌های مرزی، از کشته شدن 14 نظامی و 11 غیرنظامی و فرارا هزاران اسرائیلی از مناطق شمال هم مرز با لبنان خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید