درگیری‌های شدید در جبالیا؛ کشته‌شدن 20 نفر در اردوگاه نصیرات

حملات هوایی اسرائیل به شهر رفح و مشخصا بخش مرکزی و شرقی آن، روزهاست که ادامه دارد و قایق‌های توپدار اسرائیلی نیز سواحل شهر رفح را گلوله‌باران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه، یکشنبه 30 اردیبهشت از وقوع درگیری‌های مسلحانه سنگین در خیابان العجارمه در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه و شنیده شدن صدای انفجارها خبر داد.

خبرنگار العربیه افزود که جنگنده‌های اسرائیلی، اطراف بیمارستان کمال عدوان در شمال باریکه را نیز هدف قرار دادند.

20 کشته در اردوگاه نصیرات

اردوگاه نصیرات در وسط نوار غزه نیز شاهد بمباران اسرائیل بود که طی آن، 20 غیرنظامی کشته شدند. بیمارستان شهدای الاقصی (مرکز نوار غزه) اعلام کرد که حمله اسرائیل به خانه‌ای در اردوگاه نصیرات، دست کم 20 کشته برجای گذاشت.

افزون بر این، حملات توپخانه‌ای اسرائیل، منطقه شیخ زاید و تپه قلیبو و همچنین شهرک بیت لاهیا در شمال غزه را هدف قرار داد. در بمباران یک مدرسه محل پناه‌دهی به آوارگان در محله الدرج در شرق غزه، 3 نفر کشته و تعدادی زحمی شدند. یک خانه مسکونی هم در نزدیکی مسجد الصفا در اردوگاه البریج در مرکز غزه نیز هدف حمله جنگنده‌های اسرائیلی قرار گرفت.

حملات هوایی اسرائیل به شهر رفح و مشخصا بخش مرکزی و شرقی آن، روزهاست که ادامه دارد و قایق‌های توپدار اسرائیلی نیز سواحل شهر رفح را گلوله‌باران کردند.

هشدار آنروا

این در حالی است که هشدارهای سازمان ملل و محافل بین‌المللی در مورد خطر تهاجم به این شهر مملو از صدها هزار آواره، همچنان ادامه دارد.

فیلیپ لازرینی، کمیسر کل آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی «آنروا» شنبه تاکید کرد که از زمان آغاز عملیات نظامی اسرائیل در این شهر در ماه جاری، 800 هزار نفر از رفح مجبور به فرار شده‌اند.

لازرینی در «ایکس» نوشت: «800 هزار نفر یا نزدیک به نیمی از اهالی رفح، در جاده‌ها هستند و از زمانی که نیروهای اسرائیلی، عملیات نظامی خود را در این منطقه در 6 مه آغاز کردند، مجبور به فرار شدند».

موضوع تهاجم اسرائیل به این شهر در مجاورت مرزهای مصر که کابینه نتانیاهو بر آن إصرار دارد، باعث نگرانی مصر و همچنین بروز تنش بی‌سابقه در مناسبات تل‌آویو و واشینگتن شده و جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا را هفته گذشته به تعلیق محموله تسلیحاتی سوق داد که قرار بود برای اسرائیل ارسال شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید