ارتش اسرائیل از پیدا کردن جسد سه گروگان اسرائیلی در غزه خبر داد

سخنگوی ارتش اسرائیل: این سه نفر در حمله حماس به جشنواره موسیقی «نوا» در هفت اکتبر سال گذشته به قتل رسیده و اجساد آن‌ها به غزه منتقل شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی ارتش اسرائیل، شامگاه جمعه 28 اردیبهشت، در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی در رفح «اجساد سه گروگان اسرائیلی در نوار غزه را یافتند».

دانیل هاگاری در بیانیه‌ای از پیدا شدن پیکر این سه نفر به نام‌های آمیت بوسکیلا، شهروند 28 ساله اسرائیلی، شانی لوک، شهروند 22ساله اسرائیلی – آلمانی و اسحاق گلرنتر، شهروند 57 ساله اسرائیلی و پدر 4 فرزند خبر داد.

در ادامه این بیانیه آمده است که این سه نفر در حمله حماس در روز هفتم اکتبر هنگام فرار از جشنواره موسیقی «نوا» به قتل رسیدند و اجساد آن‌ها به غزه منتقل شد. بر اساس همین بیانیه، بازگرداندن این اجساد شامگاه پنجشنبه طی عملیات ویژه مشترک ارتش و آژانس امنیت اسرائیل، موسوم به «شاباک»، انجام گرفت، بدون این که به درگیری با حماس طی این عملیات اشاره‌ کند.

أجساد این سه نفر صبح جمعه به مرکز ملی پزشکی قانونی در تل‌آویو منتقل و هویت آن‌ها ‌تائید شد.

در این بیانیه همچنین آمده است که بازیابی اجساد بر اساس اطلاعات به دست آمده در بازجویی از بازداشت‌شدگان حماس در غزه به‌دست شاباک و با توجه به رهنمودهای اطلاعاتی بخش گروگان‌ها و مفقودین در اداره اطلاعات نظامی انجام گرفت.

عزت الرشق، یکی از فرماندهان حماس، با انتشار بیانیه‌ای در تلگرام ضمن ابراز تردید نسبت به نحوه بازگردانده شدن اجساد این سه اسرائیلی نوشت: «ما ضمن اعلام عدم اعتماد به روایت اشغال‌گران، همواره تاکید داریم که بیانیه‌های مقاومت، سخن قطعی در این زمینه است».

الرشق افزود این اجساد ممکن است به افرادی تعلق داشته باشد که پیشتر در جریان بمباران‌ اسرائیل کشته شده و تا روز پنجشنبه که ارتش اسرائیل آنها را پیدا کرد، زیر آوار مانده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید