کشته شدن یکی از فرماندهان حماس و زخمی شدن دو تن دیگر در بمباران اسرائیل بر بقاع لبنان

شلیک 75 موشک به سوی اسرائیل و کشته شدن 3 نفر بر اثر بمباران جنوب لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «العالم العربی»، به نقل از تیم‌های امداد و اورژانس لبنان گزارش داد که در حمله هوایی اسرائیل به یک خودرو در جاده بین‌المللی کارخانه در «مجدل عنجر» در منطقه بقاع در شرق لبنان یک نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

یکی از تیم‌های‌ امداد و اورژانس لبنان گزارش داد که اعضای آن شامگاه جمعه پیکر فرد کشته شده را از خودروی هدف گرفته شده بیرون آورده و شعله‌های آتش را خاموش و مجروحان را برای درمان به بیمارستان بقاع در «تعلبایا» منتقل کردند.

در همین راستا، رسانه‌ها اعلام کردند که فرد کشته شده «شرحبیل السید» نام دارد و از رهبران گروه جماعت اسلامی در لبنان است.
تلویزیون «الجدید» لبنان اما گزارش داد که فرد کشته شده یکی از رهبران جنبش حماس است.

این در حالی است که پیش از آن، آویخای آدرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل روز جمعه 28 اردیبهشت از رصد نزدیک به 75 راکت شلیک شده از خاک لبنان به سمت اسرائیل خبر داد و تأکید کرد که ده‌ها راکت‌ با موفقیت رهگیری و منهدم شدند.

آدرعی همچنین با بیان اینکه جنگنده‌های اسرائیلی سکوی موشک‌های آماده پرتاب متعلق به حزب‌الله را در منطقه «یارون» در جنوب لبنان شناسایی و منهدم کردند، گفت این بمباران مانع از شلیک تعداد بیشتری از راکت‌های موشکی به سمت اسرائیل شد.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل گزارش داد که در این حمله موشکی حزب‌الله دو اسرائیلی زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، اسرائیل ساعات اولیه روز جمعه دو شهرک را در جنوب لبنان، نسبتاً دورتر از مرز، بمباران کرد که منجر به کشته شدن دو کودک سوری شد. این در حالی است که حزب‌الله از کشته شدن یکی اعضای خود در پی تشدید تنش‌ها در دو سوی مرز، خبر داد.

خبرگزاری ملی لبنان صبح جمعه گزارش داد که «جنگنده‌های اسرائیلی به شهر ساحلی «النجاریه» واقع در منطقه صیدا حمله کردند و یک حمله دیگر به شهر همجوار «العدوسیه» انجام شد.

این دو شهر حدود سی کیلومتر با نزدیکترین نقطه مرزی با اسرائیل فاصله دارند.

یک منبع نزدیک به حزب الله به خبرگزاری «فرانسه» گفت که یورش به النجاریه به کشته شدن 3 نفر شامل یکی لبنانی و دو سوری که به گفته این خبرگزاری از اعضای یک خانواده بودند، منجر شد.

حزب‌الله لبنان، جمعه 28 اردیبهشت با اعلام حمله پهپادی به مقر جدید گردان توپخانه 411 در جعتون در شمال اسرائیل تاکید کرد که در این حمله، شماری از پرسنل این گردان کشته و زخمی شدند.

در بیانیه حزب‌الله آمده است که در این حمله، چادرهای محل اقامت و خواب افسران و سربازان این گردان هدف قرار گرفت و شماری کشته‌ و زخمی‌ برجای گذاشت. بر اساس این بیانیه، این حمله پهپادی در پاسخ به عملیات تروری انجام شد که اسرائیل در اطراف روستای قانا انجام داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید