حمله هوایی اسرائیل به نزدیکی اسکله موقت غزه

ساعاتی قبل «سنتکام» از تخلیه اولین محموله کمک‌های بشردوستانه در اسکله شناور غزه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

طبق گفته شاهدان عینی فلسطینی، جنگنده اسرائیلی، یک موشک را به سمت کامیون‌های حامل کمک‌ها در خیابان الرشید غزه شلیک کرد.

شاهدان فلسطینی، جمعه 28 اردیبهشت تاکید کردند که این موشک به نزدیکی این کامیون‌ها اصابت کرد که در انتظار حرکت به سمت اسکله شناوری بودند که آمریکا مشغول ساخت آن است و هیچ زیانی برجای نگذاشت.

ساعاتی قبل فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» از تخلیه اولین محموله کمک‌های بشردوستانه در اسکله شناور غزه خبر داد.

در بیانیه امروز سنتکام آمده است: «امروز تقریباً ساعت 9 صبح (ساعت 06:00 به وقت گرینویچ) کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه از طریق بندر موقت غزه به سمت ساحل حرکت کردند».

فرماندهی مرکزی آمریکا در این بیانیه‌ تأکید کرد که هیچ نیروی آمریکایی در ساحل غزه پیاده نشد و این اقدام، تلاشی چند ملیتی برای ارائه کمک‌های بیشتر به غیرنظامیان در باریکه از طریق «کریدور دریایی با ماهیت صرفاً بشردوستانه» است.

سنتکام شامگاه پنجشنبه از نصب این اسکله موقت دریایی در ساحل نوار غزه برای تدارک ورود کمک‌ها از طریق دریا به باریکه خبر داد.

ارسال کمک‌های بریتانیا

دولت بریتانیا چهارشنبه اعلام کرد که نوبت نخست کمک‌های بریتانیا در مسیر حرکت به سمت اسکله موقت در سواحل غزه، قبرس را ترک کرده است.

دولت بریتانیا در بیانیه‌ای اضافه کرد که حدود 100 تن کمک، اولین بخش از بسته کمکی بریتانیا به ارزش دو میلیون پوند است که به قبرس تحویل و در اسرع وقت در داخل غزه توزیع خواهد شد.

یک مقام آمریکایی چهارشنبه تاکید کرد که ارتش آمریکا، روند انتقال یک اسکله دریایی به سواحل غزه برای تمهید بهره برداری از آن طبق وعده جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، برای تسریع تحویل کمک‌های بشردوستانه به فلسطینیان را آغاز کرده است.

ارتش آمریکا به دلیل شرایط آب و هوایی محل نصب این اسکله در غزه، تصمیم گرفت دروهله اول آن را در بندر اشدود اسرائیل مونتاژ کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید