حزب‌الله از کشته و زخمی‌شدن نظامیان اسرائیلی در حمله پهپادی به پایگاه جعتون خبر داد

حزب‌الله پنج‌شنبه، مراسم تشییع دو عضو کشته‌شده خود طی حملات اسرائیل در جنوب لبنان را در حالی برگزار کرد که حملات موشکی و پهپادی به مواضع اسرائیل را تشدید کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

حزب‌الله لبنان، جمعه 28 اردیبهشت با اعلام حمله پهپادی به مقر جدید گردان توپخانه 411 در جعتون در شمال اسرائیل تاکید کرد که در این حمله، شماری از پرسنل این گردان کشته و زخمی شدند.

در بیانیه حزب‌الله آمده است که در این حمله، چادرهای محل اقامت و خواب افسران و سربازان این گردان هدف قرار گرفت و شماری کشته‌ و زخمی‌ برجای گذاشت. بر اساس این بیانیه، این حمله پهپادی در پاسخ به عملیات تروری انجام شد که اسرائیل در اطراف روستای قانا انجام داد.

پیشتر ارتش اسرائیل جمعه اعلام کرد که آژیر خطر در منطقه شمال به صدا درآمد که طی بیش از 8 ماه گذشته، صحنه تبادل آتش میان ارتش اسرائیل و حزب‌الله لبنان است.

از سویی به نوشته روزنامه «تایمز اسرائیل»، ارتش اسرائیل اعلام کرد که این هشدار در شهر شمالی نهاریا و چندین مجتمع مسکونی به دلیل شناسایی یک هواپیمای مشکوک دشمن بود و آژیر خطر به مدت 15 دقیقه فعال شد.

این روزنامه افزود که تصاویری از نهاریا واقع در 10 کیلومتری مرزهای لبنان، شلیک موشک‌های رهگیری را نشان داد.

زخمی‌شدن 3 سرباز

حزب‌الله پنج‌شنبه، مراسم تشییع دو عضو کشته‌شده خود طی حملات اسرائیل در جنوب لبنان را در حالی برگزار کرد که شمار حملات موشکی و پهپادی به مواضع اسرائیل را تشدید کرده است. به گفته ارتش اسرائیل سه سرباز طی این حملات زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، مراسم تشییع این دو عضو حزب‌الله، چند ساعت پس از حمله پهپادی اسرائیل به یک خودرو در جاده حد فاصل دو شهرک قانا و الرمادیه از توابع استان صور برگزار شد.

ارتش اسرائیل متعاقبا اعلام کرد که طی یک حمله پهپادی« در منطقه قانا یک هسته تروریستی درحال حرکت برای انجام حمله‌ای قریب‌الوقوع علیه اسرائیل را خنثی کرده است».

به گفته ارتش اسرائیل، جنگنده‌های ارتش نیز در حملات خود شماری از اهداف وابسته به حزب‌الله در خاک لبنان را منهدم کردند.

حزب‌الله پنج‌شنبه در بیانیه‌های متوالی اعلام کرد که دست‌کم 12 حمله انجام داده است که مواضع نظامی، تحرکات سربازان، خودروها و تجهیزات جاسوسی را هدف قرار دادند.

در یکی از این حملات، موضع نظامی المطله با پهپاد مسلح به دو موشک «اس5» هدف قرار گرفت. به گفته حزب‌الله این موشک‌ها به سوی یکی از خودروهای مستقر در این موضع و تجمع سربازان اسرائیلی شلیک شد که به دقت به هدف اصابت و آن را منهدم کرد.

این نخستین بار پس از 7 ماه است که حزب‌الله، استفاده از پهپاد موشک‌انداز در حملات خود به اسرائیل را اعلام می‌کند.

از سویی طبق گزارش ارتش اسرائیل، انفجار یک پهپاد در المطله به مصدومیت شدید یک سرباز و زخمی شدن جزئی دو سرباز دیگر انجامید.

حمله به مواضع اسرائیل در جولان

پیشتر حزب‌الله پنجشنبه اعلام کرد که در پاسخ به حملات شب گذشته (چهارشنبه) اسرائیل به منطقه بقاع، پایگاه‌های نظامی اسرائیل در جولان اشغالی سوریه را « با بیش از شصت موشک کاتیوشا» هدف قرار داد.

از سویی ارتش اسرائیل پنجشنبه در بیانیه خود از شناسایی نزدیک به 40 راکت شلیک شده از خاک لبنان به بلندی‌های جولان خبر داد و تاکید کرد که چندین راکت‌ با موفقیت و بدون وقوع خسارات جانی، رهگیری و منهدم شدند.

حزب‌الله، شامگاه پنجشنبه از حمله با پهپادهای کامیکازی به تاسیسات صنعتی وابسته به «وزارت جنگ دشمن» در شمال کریات شمونه خبر داد. به گفته حزب‌الله این تاسیسات، مرکز ساخت سامانه‌های الکترونیکی برای ارتش اسرائیل است.

بر اساس برآورد «فرانس پرس»، ظرف هفت ماه از تبادل آتش در دو طرف مرز لبنان و اسرائیل، دست کم 417 نفر در لبنان کشته شدند که 267 نفر از آنها از اعضای حزب‌الله و 80 نفر غیرنظامی هستند.

طرف اسرائیلی نیز کشته‌شدن 14 نظامی و 10 غیر نظامی خود طی این تبادل آتش شبه روزانه را که عملا به آوارگی ده‌ها هزار نفر در دو طرف مرز انجامیده، تائید کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید