پادشاه اردن: جنگ غزه باید فورا متوقف شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ملک عبدالله دوم بن الحسین، پادشاه اردن در اجلاس سران کشورهای عربی در بحرین گفت: «به دلیل اتفاقاتی که در غزه می‌افتد، منطقه شاهد واقعیتی دردناک و بی‌سابقه است.»

عبدالله دوم با اشاره به اینکه «ویرانی‌هایی که غزه شاهد آن است، اثرات منفی برای نسل‌های آینده خواهد داشت» گفت: «جنگ غزه باید فورا متوقف شود.»

پادشاه اردن در ادامه گفت که «دولت فلسطین برای انجام وظایف خود باید مورد حمایت قرار گیرد» و افزود که کشور فلسطین با پایتختی قدس شرقی باید برای فلسطینی‌ها ایجاد شود.

او بر لزوم ادامه حمایت از آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی موسوم به «آنروا» تاکید کرد و خاطرنشان کرد که امان کوچاندن فلسطینی‌ها از سرزمین‌هایشان و جدایی غزه از کرانه باختری را نمی‌پذیرد.

در بحبوبه تنش‌های منطقه‌ای و همزمان با جنگی که بیش از هفت ماه در نوار غزه بین اسرائیل و حماس در جریان است، سی و سومین اجلاس سران کشورهای عربی روز پنج‌شنبه در منامه، پایتخت بحرین، آغاز شد.

این نشست در شرایط استثنایی برگزار می‌شود. پیش‌نویس دستور کار پیشنهادی نشست شامل 8 موضوع اصلی است و به اقدامات عربی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، رسانه‌ای و امنیتی می‌پردازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید