محمد بن سلمان در حاشيه اجلاس سران عرب در بحرین با رهبران کشورها ديدار کرد

محمد بن سلمان: جامعه جهانی باید تهاجم وحشیانه علیه برادران فلسطینی ما را متوقف کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی پنج‌شنبه 27 اردیبهشت در حاشیه سی و سومین دوره از اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه عرب در بحرین دیدارهایی دوجانبه را با تعدادی از رؤسای نهادهای بین‌المللی و رهبران کشورهای شرکت‌کننده در این نشست منعقد کرد.

از جمله این دیدارهای دوجانبه، محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، سپس با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن دیدار و گفت‌وگو کرد.

بن سلمان همچنین با احمد عبدالله الاحمد، نخست‌وزیر کویت و بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در حاشیه دستور‌کار اجلاس سران عرب دیدار کرد.

ولی‌عهد سعودی طی سخنرانی خود هنگام ریاست هیئت سعودی شرکت‌کننده در فعالیت‌های سی و سومین دوره از اجلاس سران عرب در منامه تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی از برپایی کشور فلسطین و به رسمیت شناختن آن در عرصه بین‌المللی حمایت می‌کند.

وی همچنین گفت که سعودی اهتمام بسیار بالایی نسبت به مسائل عربی ورزیده و بر اهمیت حفاظت از امنیت منطقه دریای سرخ تاکید کرده و خواهان آن است تا هر گونه فعالیتی که بر امنیت دریانوردی تاثیر [منفی] می‌گذارد، متوقف شود.

ولی‌عهد سعودی طی سخنرانی خود در اجلاس منامه گفت سعودی میزبان نشستی بود که تهاجم اسرائیل تحت هر بهانه‌ای به نوار غزه را محکوم کرد.

وی همچنین ضمن اشاره به حمایت‌های مستمر ریاض از تلاش‌های صورت گرفته برای رسیدگی به اوضاع انسانی در نوار غزه، خواستار آن شد که جامعه بین‌المللی از تلاش‌ها برای متوقف کردن جنگ در غزه حمایت کند.

او با اشاره به اینکه پادشاهی عربی سعودی خواستار حل و فصل اختلافات از طریق راه‌های مسالمت‌آمیز است، در چارچوب سخنرانی خود گفت:« جامعه جهانی باید تهاجم وحشیانه علیه برادران فلسطینی ما را متوقف کند».

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و رئیس شورای وزیران سعودی پنج‌شنبه در راس هیئتی از کشورش برای شرکت در سی و سومین دوره از اجلاس سران اتحادیه عرب در بحرین، وارد منامه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید