سناتور گراهام به العربیه: نگفته بودم اسرائیل باید با بمب هسته‌ای به غزه حمله کند

سناتور لیندسی گراهام از اسرائیل خواسته بود تا تمام توان خود را برای پایان دادن به حمله نظامی بکار گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی، اظهارات منسوب به او مبنی بر این‌که وی از اسرائیل خواسته تا با سلاح هسته‌ای به نوار غزه حمله کند را تکذیب کرده و در این‌باره توضیح داد:«نگفته بودم اسرائیل باید با بمب‌های هسته‌ای به نوار غزه حمله کند، بلکه گفته بودم که ضروری است در اسرع وقت حماس نابود شود».

پیش‌تر سناتور لیندسی گراهام از اسرائیل خواسته بود تا تمام توان خود را برای پایان دادن به حمله نظامی بکار گیرد.

سناتور گراهام نیز رهبران تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری را «فاسد» خوانده و بر لزوم ایجاد آینده‌ای بهتر برای فلسطینیان در غزه تاکید کرده است.

«آمادگی اسرائیل برای گفت‌وگو»

وی همچنین گفت که اسرائیل برای نشستن سر میز گفت‌وگو به منظور ایجاد آینده‌ای بهتر برای فلسطینیان آمادگی دارد و تاکید کرد که «پیش از بررسی فردای پس از جنگ غزه، باید ابتدا از حماس خلاص شد».

او نیز گفت که اگر اسرائیل به اهداف خود در جنگ غزه نرسد، حماس ممکن است به اشکال مختلفی به صحنه بازگردد.

پیش‌تر شبکه «NBC» در برنامه «Meet the Press» در روز یکشنبه 12 ماه مه از سناتور لیندسی گراهام نقل کرد که «اسرائیل از دلایل موجه لازم برای استفاده از سلاح هسته‌ای و با خاک یکسان کردن نوار غزه برخوردار است، چرا که به سادگی، ایالات متحده آمریکا در هیروشیما و ناکازاکی در دهه چهل علیه ژاپن که در آغاز جنگ [جهانی دوم] اولا با حمله به بندر آمریکایی پرل هاربر علیه ایالات متحده اعلان جنگ کرده بود، دست به چنین اقدامی زد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید