اختلاف نظر کشورهای عربی و اسرائیل درباره نقش حماس در آینده غزه

وال‌استریت ژورنال: برخی کشورهای عربی با پیشنهاد اسرائیل برای حذف حماس از آینده غزه مخالفت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روزنامه «وال‌استریت ژورنال» به نقل از چند مقام آگاه در کشورهای عربی نوشت برخی کشورهای عربی با پیشنهاد اسرائیل برای ایجاد تشکیلات غیرنظامی عربی در نوار غزه، پس از پایان جنگ هفت اکتبر، مخالفت کرده‌اند.

این گزارش که پنج‌شنبه 27 اردیبهشت منتشر شد،‌ به نقل از این منابع که هویتشان فاش نشده است، نوشت که اسرائیل با این پیشنهاد محرمانه تمایل خود برای ادامه عملیات نظامی علیه حماس، تحت پوشش تشکیلات غیرنظامی عربی، را ابراز کرده است.

به گفته این منابع، کشورهای عربی با پیشنهاد اسرائیل برای ایجاد تشکیلات غیرنظامی عربی در نوار غزه مخالفت کرده‌اند. برخی کشورهای عربی نیز معتقدند حماس پس از جنگ کنونی باید نقش مستمری در غزه ایفا کند.

یک مقام اسرائیلی که هویتش فاش نشده است به وال‌استریت ژورنال گفت: «مذاکراتی در جریان است. مشکل این است که با گذشت زمان زیاد هنوز به راه‌حلی نرسیده‌ایم… این ما را در باتلاق غزه غرق کرده است.»

این مقام اسرائیلی اضافه کرد: «همه بر سر گفتن «نه» به حماس توافق دارند اما (برای جایگزین حماس)‌بر سر چه چیزی توافق دارند؟»

جنگ بین اسرائیل و حماس در غزه پس از حمله‌ بی‌سابقه نیروهای حماس به اسرائیل در هفت اکتبر آغاز شد. در این حمله 1170 تن که بیشتر غیرنظامی بودند جان خود را از دست دادند.

شمار قربانیان حملات اسرائیل به نوار غزه نیز به بیش از 35,170 نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید