آویگدور لیبرمن: السنوار از داخل تونل‌های غزه جنگ را بهتر از نتانیاهو مدیریت می‌کند

لیبرمن: همه مسئولان شکست اسرائیل در حمله هفت اکتبر گذشته باید کنار روند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع پیشین اسرائیل، با انتقاد شدید از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور تاکید کرد عملکرد مقام‌های نظامی و سیاسی اسرائیل، در جنگ غزه، باعث شکست تل‌آویو خواهد شد.

لیبرمن گفت که یحیی السنوار، رهبر این گروه در نوار غزه، جنگ را از داخل تونل‌ها بسیار بهتر از نتانیاهو مدیریت می‌کند.

لیبرمن در ادامه انتقاداتش اضافه کرد کابینه اسرائیل، فاقد دیدگاه و برنامه برای مدیریت عملیات است و نتانیاهو، به دلیل تردیدها و ناکامی‌هایش، حمایت بین‌المللی از اسرائیل را تهدید کرده است.

به گفته وزیر دفاع پیشین اسرائیل، بنی گانتز و گادی آیزنکوت، دو عضو برجسته کابینه جنگ اسرائیل باید از کابینه خارج شوند زیرا «هیچ تاثیری بر آن ندارند».

«لزوم برکناری همه مسئولان شکست اکتبر»

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، لیبرمن تاکید کرد: «هر کاری که دولت نتانیاهو انجام می‌دهد برای بقای سیاسی است و سهل‌انگاری این دولت شکاف بزرگی را در جامعه اسرائیل ایجاد کرده است.»

لیبرمن همچنین اضافه کرد که تمام «مسئولان شکست اسرائیل» در هفت اکتبر گذشته باید کنار بروند.

لیبرمن خاطرنشان کرد نتانیاهو که حتی یک هدف از اهداف خود در جنگ غزه را محقق نکرد، همچنان نسبت به ادامه جنگ فرسایشی اصرار می‌کند.

دان هالوتس، رئیس ستاد پیشین ارتش اسرائیل نیز تاکید کرده بود: «نیروهای ارتش درنوار غزه و جبهه شمالی اسرائیل، بیهوده کشته می‌شوند زیرا این جنگ، فاقد هرگونه هدف است.»

هالوتس در این رابطه تصریح کرد: «تنها تصویری که در تاریخ اسرائیل ثبت خواهد شد، شکست هفتم اکتبر 2023 خواهد بود.»

لیبرمن تنها منتقد دولت نتانیاهو نیست. محافل سیاسی، امنیتی و رسانه‌ای اسرائیل به‌دلیل ناکامی دولت در پیش‌بینی حمله هفت اکتبر حماس و عملکرد نتانیاهو در پرونده گروگان‌های اسرائیلی، انتقادات گسترده‌ای را مطرح کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید