کشته‌شدن یک افسر ارتش و 4 سرباز در عملیات مسلحانه در عراق

سازمان ملل اعلام کرد که برآوردهایش نشان می‌دهد، داعش هنوز بین 3000 تا 5000 عامل مسلح در عراق و سوریه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسئولان عراقی سه‌شنبه 25 اردیبهشت اعلام کردند که یک افسر ارتش و چهار سرباز دوشنبه در یک «حمله تروریستی» که مقر فرماندهی آنها در استان صلاح الدین در مرکز کشور را هدف قرار داد، کشته شدند.

در بیانیه وزارت دفاع عراق آمده است که این افسر، فرمانده هنگ با درجه سرهنگ ستادی به همراه «تعدادی از سربازان هنگ»، هنگام «مقابله با حمله‌ای تروریستی در حوزه مسئولیت خود» کشته شد.

در این بیانیه، شمار سربازان کشته شده مشخص نشده است، اما یک منبع امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفت که عوامل مسلح داعش به مقر گروهان ارتش در روستای مطیبیجه حمله کردند و پنج نظامی شامل فرمانده هنگ و چهار سرباز را کشتند.

گروه تروریستی «داعش» در سال 2014 بر مناطق وسیعی در عراق و سوریه مسلط شد و برپایی کشور«خلافت اسلامی» را اعلام کرد و با اقدامات تروریستی خود باعث رعب و وحشت سطح در منطقه و جهان شد.

نیروهای عراقی در سال 2017 با حمایت ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا، توانستند این گروه را شکست دهند. داعش در سال 2019 پس از حمایت واشینگتن از نیروهای تحت سلطه کردها، تمامی مناطق تحت کنترل خود در سوریه را نیز از دست داد.

با این حال، اعضای «داعش» همچنان می‌توانند از پایگاه‌های خود در مناطق دورافتاده در سوریه و عراق، حملاتی را انجام دهند.

در گزارشی که ژانویه گذشته منتشر شد، سازمان ملل اعلام کرد که برآوردهایش نشان می‌دهد، داعش هنوز «بین 3000 تا 5000 عامل مسلح» در عراق و سوریه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید