سنتکام: دو پهپاد و یک موشک بالستیک حوثی‌ها را بر فراز دریای سرخ منهدم کردیم

فرماندهی مرکزی آمریکا تاکید کرد که حملات پهپادهای حوثی‌ها همچنان تهدیدی برای کشتی‌های ائتلاف تحت رهبری آمریکا و کشتی‌های تجاری در منطقه دریای سرخ به شمار می‌رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش آمریکا سحرگاه سه‌شنبه 25 اردیبهشت از انهدام دو پهپاد و یک موشک بالستیک پرتاب شده توسط حوثی‌ها بر فراز دریای سرخ خبر داد.

فرماندهی مرکزی آمریکا«سنتکام» اعلام کرد که نیروهایش دو پهپاد و یک موشک بالستیک را که حوثی‌ها در 13 ماه مه(24 اردیبهشت) پرتاب کردند، بر فراز دریای سرخ، بدون وقوع خسارات جانی یا مادی منهدم کردند.

«سنتکام» در شبکه اجتماعی«ایکس» اعلام کرد که یک پهپاد را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن، منهدم کرده است و ناوشکن آمریکایی «میسون» نیز متعاقبا یک موشک بالستیک و یک پهپاد را که توسط حوثی‌ها بر فراز دریای سرخ پرتاب شده بود، سرنگون کرد.

فرماندهی مرکزی آمریکا، شامگاه یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حوثی‌های مورد حمایت ایران، یک پهپاد را از مناطق تحت کنترل خود در یمن بر فراز خلیج عدن پرتاب کردند. یک هواپیمای ائتلاف با موفقیت این پهپاد را رهگیری و منهدم کرد.

«سنتکام» تاکید کرد که حملات پهپادهای حوثی‌ها همچنان تهدیدی برای کشتی‌های ائتلاف تحت رهبری آمریکا و کشتی‌های تجاری در منطقه دریای سرخ به شمار می‌رود.

پیشتر «سنتکام»، بامداد یکشنبه 23 اردبیهشت در بیانیه‌ای اعلام کرد که از جمعه تا بامداد شنبه، 3 پهپاد که از منطقه تحت کنترل حوثی‌ها در یمن به سمت دریای سرخ پرتاب شده بودند را رهگیری و سرنگون کرد و هیچ گزارشی از سوی ائتلاف آمریکا یا کشتی‌های تجاری در خصوص خسارات حانی و مادی نرسیده است.

از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، پیش از 100 حمله پهپادی و موشکی علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند.

رهبری حوثی‌ها مدعی است در همبستگی با فلسطینیان غزه، کشتی‌های اسرائیلی یا عازم بنادری در اسرائیل را هدف قرار داده است.

حملات تقریباً روزانه آن‌ها در دریای سرخ بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کرد مسیر طولانی‌تر و گران‌تری را در اطراف آفریقا انتخاب کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید