نتانیاهو: از ادامه عملیات نظامی در غزه عقب‌نشینی نمی‌کنیم

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل: تاریخ جدیدی برای از سرگیری مذاکرات با حماس وجود ندارد و مقام‌های این کشور ممکن است چهارشنبه برای تصمیم گیری درباره از سرگیری مذاکرات تشکیل جلسه دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، دوشنبه 24 اردیبهشت با اشاره به اینکه «ایده حذف رهبران حماس از نوار غزه در حال بررسی است»، گفت، تا زمانی که پیروزی کامل به دست نیاید، از ادامه عملیات در غزه عقب‌نشینی نخواهد کرد.

در همین حال ارتش اسرائیل روز دوشنبه در دویست و بیستمین روز از جنگ، با تشدید عملیات نظامی در شمال نوار غزه و شرق رفح در جنوب، ده‌ها فلسطینی را کشته و زخمی کرد.

رادیو تلویزیون اسرائیل روز دوشنبه به نقل از منابع مسئول این کشور اعلام کرد که تل‌آویو هنوز با میانجی‌گران بر سر تعیین تاریخ مشخص برای از سرگیری مذاکرات جهت برقراری آتش بس در غزه و تبادل اسرا با حماس به توافق نرسیده است.

تلویزیون اسرائیل از قول این مقام‌های مسئول گفت که سه میانجی، مصر، قطر و ایالات متحده، به امید دستیابی به یک توافق جدید، برای از سرگیری مذاکراتی که هفته گذشته در قاهره شکست خورد، به طرفین اسرائیلی و فلسطینی فشار می آورند.

طبق گزارش رادیو و تلویزیون اسرائیل، مقام‌های تل‌آویو ممکن است روز چهارشنبه برای تصمیم گیری درباره از سرگیری مذاکرات تشکیل جلسه دهد.

مذاکرات قاهره پس از موافقت حماس با پیشنهاد مصر و عدم قبول آن از سوی اسرائیل شکست خورد.

در همین حال شاهدان عینی به خبرگزاری «العالم العربی» گفتند که ارتش اسرائیل به تهاجم خود به بخش شرقی شهر رفح در جنوب و مرکز نوار غزه ادامه می دهد.

شاهدان عینی می‌گویند ارتش اسرائیل ساختمان‌های بسیاری را در شرق رفح منهدم کرد.

در منطقه خان یونس، در جنوب نوار غزه، ارتش اسرائیل شهر «القراره» را با حملات هوایی هدف قرار داد.

جنگ در غزه با حمله 7 اکتبر، حماس به اسرائیل آغاز شد و اسرائیل در واکنش به این حمله عملیات گسترده زمینی و هوایی علیه نوار غزه را آغاز کرد که این حملات تاکنون به کشته شدن 35 هزار فلسطینی که اغلب از زنان و کودکان هستند، منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید