رئیس ستاد ارتش اسرائیل مسئولیت شکست در جلوگیری از حمله 7 اکتبر را پذیرفت

هرزی هالوی تاکید کرد که اسرائیل مصمم به تکمیل جنگ در نوار غزه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال هرزی هالوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل، شامگاه یکشنبه 23 اردیبهشت اعلام کرد که ارتش در جلوگیری از حملات 7 اکتبر شکست خورد و او مسئولیت این شکست را برعهده دارد.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل به نقل از هالوی افزود: «من مسئولیت واقعیت شکست ارتش اسرائیل در ماموریت خود، یعنی حفاظت از شهروندان اسرائیل در 7 اکتبر را برعهده دارم و هر روز سنگینی آن را روی شانه‌هایم احساس می‌کنم و در قلب خود معنای آن را کاملاً درک می‌کنم».

هالوی خطاب به خانواده‌های اسرائیلی‌های کشته شده در نوار غزه گفت: «من فرماندهی هستم که پسران و دختران شما را به نبردی که از آن بازنگشته و به مکان‌هایی که از آنجا ربوده شدند، فرستادم».

رئیس ستاد کل ارتش همچنین تاکید کرد که اسرائیل مصمم به تکمیل جنگ در نوار غزه است.

هالوی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: « با وجود آگاهی از هزینه‌ها، مصمم هستیم این ماموریت را به پایان برسانیم، هر زمان که دشمنان علیه ما قیام کنند، ما در آمادگی کامل خواهیم بود و به هر تلاشی برای آسیب رساندن به خود با قاطعیت پاسخ خواهیم داد».

حماس در هفتم اکتبر گذشته در عملیات «طوفان الاقصی»، 1170 اسرائیلی اکثرا غیرنظامی را به قتل رساند و بیش از 250 نفر نیز را ربود که طبق گفته مسئولان اسرائیلی، 128 نفر از آنها همچنان در غزه هستند و 36 گروگان نیز جان باختند.

اسرائیل در پاسخ به حماس، عملیات نظامی را با هدف نابودی حماس علیه غزه آغاز کرد که طبق آمار وزارت بهداشت غزه تا این لحظه به کشته‌شدن بیش از 35 هزار فلسطینی غالبا غیرنظامی انجامیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید