حزب‌ الله: یک موضع نظامی در شمال اسرائیل را هدف حمله پهپادی قرار دادیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه حزب الله لبنان اعلام کرد که با تعدادی پهپاد یک موضع نظامی در شمال اسرائیل را هدف حمله قرار داد.

حزب الله، دوشنبه 24 اردیبهشت با انتشار بیانیه‌ای گفت: «با تعدادی از پهپادهای تهاجمی حمله هوایی به محل استقرار و خیمه‌های خواب افسران و سربازان اسرائیلی در موضع جدید ایجاد شده گردان توپخانه ذخیره 403 وابسته به لشکر 91 اسرائیل در جنوب بیت هلل انجام دادیم.»

به گزارش خبرگزاری «العالم العربی» در این بیانیه حزب الله آمده است: «پهپادها مستقیماً به اهداف خود اصابت کردند و تعدادی از افسران و سربازان دشمن در نتیجه این حمله کشته و مجروح شدند».

گروه حزب الله لبنان مدعی شد که این حمله را «در حمایت از مردم ثابت قدم فلسطینی در نوار غزه و در پشتیبانی از مقاومت آنها» انجام داده است.

ارتش اسرائیل بامداد دوشنبه اعلام کرد که دو پهپاد شلیک شده از لبنان در منطقه بیت هلل در شمال اسرائیل منفجر شدند.

ارتش در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه انفجاراین دو پهپاد منجر به وقوع آتش‌سوزی شد، گفت: «حریق پس از مدتی کوتاه خاموش شد.»

ارتش اسرائیل افزود که در نتیجه این حمله خسارات جانی گزارش نشده است.

از زمان آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر سال گذشته، مرز لبنان و اسرائیل شاهد تبادل آتش‌ شبانه‌روزی حزب‌ الله و ارتش اسرائیل بوده است.

اسرائیل طی هفته‌های گذشته، با هدف انهدام مواضع و تاسیسات حزب‌الله، حملات هوایی به لبنان را گسترش داد. این حملات نگرانی‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از احتمال آغاز جنگ فراگیر بین حزب‌الله و اسرائیل را افزایش داده است.

حماس در هفتم اکتبر گذشته در عملیات «طوفان الاقصی»، 1170 اسرائیلی اکثرا غیرنظامی را به قتل رساند و بیش از 250 نفر نیز را ربود که طبق گفته مسئولان اسرائیلی، 128 نفر از آنها همچنان در غزه هستند و 36 گروگان نیز جان باختند.

اسرائیل در پاسخ به حماس، عملیات نظامی را در غزه آغاز کرد که طبق آمار وزارت بهداشت غزه تا این لحظه به کشته‌شدن بیش از 35 هزار فلسطینی غالبا غیرنظامی انجامیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید