آمریکا: حملات شبه‌نظامیان حوثی 10000 ماهیگیر یمنی را از صیادی و امرار معاش محروم کرد

سفارت آمریکا در یمن اعلام کرد که حملات مکرر گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران در یمن به کشتی‌های تجاری به افزایش قیمت سوخت نیز منجر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفارت ایالات متحده در یمن اعلام کرد که حملات حوثی‌ها به کشتیرانی تجاری بین‌المللی حدود 10000 ماهیگیر را از دسترسی به منبع امرار معاش خود و صیادی در دریای سرخ محروم کرده است.

این سفارت در بیانیه‌ای در سکوی «ایکس» اعلام کرد که حملات شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در یمن به کشتی‌های تجاری منجر به محروم شدن هزاران ماهیگیر یمنی از منبع امرار معاش خود شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است که حملات حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری، تنها در «الحدیده» 10000 ماهیگیر را از منبع امرار معاش محروم کرد و بسیاری از آن‌ها را به نقل مکان به جاهای دیگر یا تسلیم در برابر گرسنگی مجبور کرد.

سفارت ایالات متحده در یمن همچنین توضیح داد که حملات مکرر این گروه یمنی که در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دارد به کشتی‌های تجاری در دو دریای سرخ و عرب نیز باعث افزایش قیمت سوخت شد که این مشکل را وخیم‌تر و زندگی یمنی‌ها را دشوارتر کرده است.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است که حوثی‌ها در ماه فوریه، به یک کشتی باری که ذرت و سایر مواد غذایی را برای مردم یمن انتقال می‌داد، حمله کردند.

در بخش پایانی بیانیه سفارت آمریکا در یمن آمده است که حملات شبه‌نظامیان حوثی اوضاع را در کشوری مانند یمن، جایی که بانک جهانی تخمین می‌زند 17 میلیون نفر از قحطی و گرسنگی رنج می‌برند، وخیم‌تر کرده است.

بنا به اعلام سازمان ملل متحد حدود 90 درصد از مواد غذایی اساسی مورد نیاز یمنی‌ها به این کشور واردات می‌شود و زندگی بسیاری از مردم این کشور به شدت به محموله‌های کمک‌های بشردوستانه وابسته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید