ادامه عملیات زمینی اسرائیل در نوار غزه؛ آزادی 76 فلسطینی از زندان‌های تل‌آویو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پی عملیات نظامی اسرائیل در مناطق مختلف نوار غزه، ده‌ها فلسطینی کشته و زخمی شدند.

شبکه تلویزیونی «الاقصی» دوشنبه 24 اردیبهشت در گزارشی اعلام کرد، اسرائیل 76 زندانی فلسطینی که در جریان حمله زمینی به نوار غزه دستگیر کرده بود را آزاد کرد.

این تلویزیون به نقل از خبرگزاری «انباء العالم العربی» اعلام کرد زندانیان پس از آزادی به بیمارستان «شهدای اقصی» در دیرالبلح در مرکز نوار غزه منتقل شدند.

ارتش اسرائیل دوشنبه 24 اردیبهشت در دویست و بیستمین روز از جنگ با تشدید عملیات نظامی، مناطق مختلفی در شمال نوار غزه و شرق رفح در جنوب این باریکه را بمباران کرد و ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت.

شاهدان عینی به خبرگزاری «انباء العالم العربی» گفتند ارتش اسرائیل به حملات شدید خود در شرق و مرکز شهر رفح ادامه می‌دهد.

یک منبع پزشکی تایید کرد در نتیجه بمباران یک خانه مسکونی در محله برزیل در جنوب رفح، 4 فلسطینی کشته شدند.

این منبع توضیح داد، این خانه شب گذشته مورد حملات اسرائیل قرار گرفت و صبح امروز اجساد به بیمارستان کویتی در غرب این شهر منتقل شدند.

شاهدان گزارش داند، ارتش اسرائیل تعداد زیادی از ساختمان‌های شرق رفح را ویران کرده است.

ارتش اسرائیل همچنین در خان‌یونس در جنوب نوار غزه شهرک «القراره» را هدف حملات هوایی قرار داد.

منابع پزشکی همچنین انتقال تعدادی از قربانیان به بیمارستان «شهدای اقصی» از منطقه «البیدر» در جنوب محور «نتزاریم» واقع در شمال اردوگاه نصیرت را تایید کردند.

بمباران اسرائیل همچنین مرکز پزشکی «بیسان» در اردوگاه «البریج» در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد.

به گفته شاهدان، حملات اسرائیل به محله «الزیتون» در جنوب شهر غزه برای پنجمین روز متوالی ادامه دارد، که چند خانه را تحت تاثیر خود قرار داد و منجر به کشته‌شدن چندین نفر شد.

رسانه‌های فلسطینی شب گذشته گزارش دادند طلال ابوظریفه یکی از اعضای دفتر سیاسی «جبهه دموکراتیک» در حمله اسرائیل به محله «الصبره» در جنوب شهر غزه کشته شد.

شاهدان عینی همچنین گفتند ارتش اسرائیل عملیات گسترده‌ای در خیابان «السکه» در مرکز اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه و در «بیت لاهیا» و همچنین در محله «الشجاعیه» در شرق شهر غزه انجام داد.

ارتش اسرائیل پس از کنترل گذرگاه رفح به بستن این گذرگاه و کرم ابوسالم ادامه می‌دهد، شاهدان عینی گزارش دادند این امر باعث افزایش قیمت کالاهای اساسی در سراسر نوار غزه شده است.

ارتش اسرائیل یکشنبه 23 اردیبهشت اعلام کرد گذرگاه «ایریز غربی» در شمال غزه را با هماهنگی آمریکا برای انتقال کمک‌های بشردوستانه به ساکنان نوار غزه باز کرده است.

ارتش در بیانیه ای اعلام کرد این گذرگاه تحت کنترل ارتش اسرائیل و در چارچوب تلاش برای افزایش وسایل حمل و نقل کمک‌های بشردوستانه به ویژه به مناطق شمالی است.

وزارت بهداشت نوار غزه، یکشنبه 23 اردیبهشت تایید کرد تعداد کشته‌شدگان جنگ اسرائیل در نوار غزه از 7 اکتبر به 35 هزار 34 نفر نفر و تعداد مجروحان به 78 هزار 755 نفر افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size