تلاش‌ دولت یمن برای مهار آلودگی زیست‌محیطی ناشی از کشتی غرق‌شده «روبی‌مار»

گروه حوثی در 18 فوریه گذشته اعلام کرد که کشتی باری «روبی‌مار» را در دریای سرخ با چند موشک دریایی هدف قرار داده که منجر به آسیب شدید و در نتیجه غرق آن شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت یمن اعلام کرد که تمام اقدامات لازم را برای مهار آلودگی احتمالی ناشی از غرق کشتی باری «روبی‌مار» انجام می‌دهد.

یک مقام ارشد دولتی یمن، شنبه 22 اردیبهشت از محل غرق کشتی «روبی‌مار» حامل مقادیر عظیمی از آفت‌کش‌ها و کود، که در پی حمله فوریه گذشته حوثی‌ها در دریای سرخ غرق شد، بازدید کرد.

مهار آلودگی زیست محیطی

توفیق الشرجبی، وزیر آب و محیط زیست یمن در جریان این بازدید گفت: «دولت از نزدیک وضعیت را زیر نظر دارد. ما تمام اقدامات لازم را برای جلوگیری از وقوع هرگونه آلودگی زیست محیطی در منطقه انجام می‌دهیم».

الشرجبی افزود: «ما امروز اینجا هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که اطراف و سواحل از نشت احتمالی محموله کود این کشتی خالی است».

کشتی بریتانیایی «روبی‌مار» مارس گذشته، حدود دو هفته پس از حمله گروه حوثی تحت حمایت ایران و هدف قرار دادن آن با موشک ضد کشتی، غرق شد.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده «سنتکام» در سوم مارس گذشته با اعلام غرق شدن کشتی «روبی‌مار» در دریای سرخ، در مورد خطرات احتمالی زیست محیطی ناشی از نشت 21000 تن محموله کود سولفات آمونیوم فسفات کشتی، هشدار داد.

حمله حوثی‌ها به «روبی‌مار»

گروه حوثی در 18 فوریه گذشته اعلام کرد که کشتی باری «روبی‌مار» را در دریای سرخ با چند موشک دریایی هدف قرار داده که منجر به آسیب شدید و در نتیجه غرق آن شد.
مکان غرق این کشتی در سواحل شهر المخا در غرب یمن، مشرف به باب المندب و تحت کنترل نیروهای دولتی یمن قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید