گردان‌های القسام از مرگ یک گروگان اسرائیلی‌ دوتابعیتی مجروح در نوار غزه خبر داد

در گزارش «رویترز» به نقل از شاخه نظامی حماس آمده است که امکان درمان این اسیر زخمی اسرائیلی به دلیل تخریب شدن بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی بر اثر بمباران در نوار غزه فراهم نبود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، اندکی پس از انتشار ویدیویی از یک گروگان زنده اسرائیلی تحت عنوان «زمان رو به پایان است»، اعلام کرد «نداو بوبلابیل» (51 ساله) شهروند اسرائیلی دارای تابعیت بریتانیا، که بیش از یک ماه پیش مکان نگهداری او به همراه اسیر زنی به نام «جودی فانشتاین» توسط جنگنده‌های اسرائیلی بمباران شد، پس متحمل شدن جراحاتی جان باخته است.

خبرگزاری «رویترز» شنبه 22 اردیبهشت، به نقل از شاخه نظامی حماس گزارش داد: بوبلابیل به دلیل تخریب بیمارستان‌های نوار غزه توسط اسرائیل و از کار انداختن آن‌ها، «وضعیت سلامتی وی وخیم شد و به دلیل عدم دریافت مراقبت‌های ویژه پزشکی در مراکز مراقبتی درگذشت.»

این خبر پس از آن اعلام شد که گردان‌های قسام ساعات اولیه شنبه ویدیویی از «نداو بوبلابیل» را که تنها 11 ثانیه طول کشید، همراه با متنی به زبان عربی و عبری که در آن نوشته شده بود: «زمان در حال اتمام است، دولت شما دروغ می‌گوید» منتشر کرد.

در تصاویر ویدیویی حال این گروگان اسرائیلی در وضعیت خوبی به نظر می‌رسید، اما او ممکن است مورد ضربه‌ای قرار گرفته باشد که باعث کبودی و قرمزی قابل مشاهده‌ای در اطراف چشم راست او شده بود.

در همین راستا، گزارش‌های منتشر شده از سوی رسانه‌های وابسته به حماس در آن زمان حاکی از آن بود که این جنبش در ویدیوی دیگری درباره سرنوشت این گروگان اسرائیلی در بند خود اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

پایان مذاکرات

مذاکرات غیرمستقیم در قاهره پنج‌شنبه با خروج هیئت مذاکره‌کنندگان اسرائیل و حماس بدون دستیابی به توافقی برای آتش‌بس و مبادله گروگان‌ها پایان یافت.

حماس روز جمعه در بیانیه‌ای گفت: «حمله ارتش اسرائیل به رفح و اشغال گذرگاه بلافاصله پس از اعلام موافقت حماس با پیشنهاد میانجی‌گران، این واقعیت را تایید می‌کند که تل‌آویو از دستیابی به توافق، خودداری می‌کند.»

در ادامه بیانیه آمده است که با توجه به رفتار نتانیاهو و مخالفتش با پیشنهاد میانجی‌ها، حمله به رفح و اشغال گذرگاه آن، حماس رایزنی‌هایی را با گروه‌های مقاومت فلسطینی، به منظور بازبینی در راهبرد مذاکره، انجام خواهد داد.

حماس پیشتر تاکید کرده بود که توپ برای دستیابی به توافق آتش‌‌بس موقت، کاملا در زمین اسرائیل است و تل‌آویو پیشنهاد ارائه شده از سوی میانجی‌ها را رد کرده و ملاحظاتی را نسبت به مسائل مهم آن مطرح کرده است.

در ادامه بیانیه آمده است که با توجه به رفتار نتانیاهو و مخالفتش با پیشنهاد میانجی‌ها، حمله به رفح و اشغال گذرگاه آن، حماس رایزنی‌هایی را با گروه‌های مقاومت فلسطینی، به منظور بازبینی در راهبرد مذاکراتی خود، انجام خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید