اسرائیل خواستار تخلیه مناطق جدیدی در رفح شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به‌رغم هشدارهای بین‌المللی نسبت به حمله اسرائیل به شهر رفح در جنوب نوار غزه، و تاکید سازمان ملل متحد بر اینکه هیچ مکان امنی در رفح برای پناهندگان وجود ندارد، اسرائیل درخواست تخلیه محله‌های بیشتری را کرد.

ارتش اسرائیل٫ شنبه 22 اردیبهشت‌، با انتشار بیانیه‌ای که از آن به عنوان «هشدار خطرناک» یاد کرده است، از ساکنان و آوارگان در اردوگاه‌های رفح، شابوره و محله‌های «اداری»، «الجنینه» و «خربه العدس» در بلوک‌های 6، 7، 8، 9، 17، 25، 26، 27 و 31 خواست هر چه سریع‌تر این مناطق را تخلیه کنند.

«قدرت بیشتر»

ارتش اسرائیل با اشاره با نیروهای حماس تاکید کرد، نیروهایش «با قدرت بیشتر علیه سازمان‌های تروریستی در این مناطق کارزار خواهند کرد» و از نزدیک شدن آوارگان به دیوار امنینی نیز هشدار داد.

خبرنگار العربیه گزارش داد، این مناطق در شرق شهر رفح قرار دارند و افزود، هزاران غیرنظامی امروز بخاطر بمباران اسرائیل از مرکز و شرق این شهر به سمت «المواصی» و خان‌یونس گریخته‌اند.

این خبرنگار خاطرنشان کرد، وضعیت وخیم است و ده‌ها مجروح به بیمارستان کویتی منتقل شدند.

این تحولات پس از آن صورت گرفت که منابع آگاه گزارش دادند دولت جنگ اسرائیل تصمیم گرفته است، «عملیات نظامی خود بدون گذر از خط قرمز آمریکا، در رفح را به صورت محدود گسترش دهد.»

بیش از 110 هزار فلسطینی آواره از دوشنبه گذشته از این شهر مملو از آوارگان، خارج شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید