حمله افراد مسلح به یک کشتی در خلیج عدن

سخنگوی نظامی حوثی‌ها در روز پنجشنبه اعلام کرده بود که این شبه‌نظامیان دو کشتی را در خلیج عدن و یک کشتی رادر اقیانوس هند هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان هماهنگی عملیات تجارت دریایی بریتانیا، جمعه 21 اردیبهشت، از حمله «مهاجمان ناشناس» به یک کشتی در خلیج عدن خبر داد. این حمله جدید، 24 ساعت پس از حملات مشابه شبه‌نظامیان حوثی در خلیج عدن انجام گرفت.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، در بیانیه کوتاه این سازمان آمده است که این حمله در 195 مایل دریایی شرق شهر عدن رخ داده است. بر اساس این بیانیه، کاپیتان کشتی، پیش از حمله، از نزدیک شدن یک قایق کوچک حامل پنج یا شش فرد مسلح، که نردبان همراه داشتند، خبر داد.

گزارش تاس به نقل از مقام‌های بریتانیایی اضافه کرد مسئولان در حال بررسی این حادثه بوده و به کشتی‌ها توصیه کرده‌ند «ضمن رعایت احتیاط، هرگونه فعالیت مشکوک را گزارش کنند».

یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها، پنجشنبه اعلام کرده بود که این شبه‌نظامیان دو کشتی را در خلیج عدن و یک کشتی در اقیانوس هند را هدف قرار داده بودند.

حمله به بیش از 100 کشتی در دریای سرخ و دریای عرب

حوثی ها از 19 نوامبر، و با گذشت بیش از یک ماه از آغاز جنگ غزه، بیش از 100 کشتی را در دریای سرخ و دریای عرب هدف حملات پهپادی و موشکی قرار داده‌اند.
عبدالملک الحوثی، رهبر این شبه‌نظامیان، مدعی شد این کشتی‌ها با اسرائیل در ارتباط بوده و یا مقصدشان بنادر اسرائیلی بوده است.

این حملات همچنین به غرق‌شدن «روبیمار»، یک کشتی باری حامل مواد خطرناک، منجر شد. در جریان یکی از حملات موشکی شبه‌نظامیان حوثی، سه ملوان کشتی «ترو کانفیدنس» نیز کشته شدند.

این حملات هزینه‌ بیمه کشتی‌هایی که از دریای سرخ عبور می‌کنند را افزایش داده و بسیاری از شرکت‌های کشتیرانی مسیر طولانی‌تری را در جنوب قاره آفریقا ترجیح دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید