حماس درباره مذاکرات آتش‌بس قاهره: توپ در زمین اسرائیل است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه «سازمان رادیو و تلویزیون» اسرائیل اعلام کرد مذاکرات صلح در قاهره برای برقراری آتش‌بس در غزه شکست خورده است، حماس اعلام کرد که توپ اکنون در زمین اسرائیل است و این کشور باید تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد مذاکرات را ادامه دهد یا خیر.

این خبر پس از آن منتشر شد که نمایندگان حماس، قاهره را به مقصد دوحه ترک کرده و اعلام کردند اسرائیل پیشنهاد میانجی‌گران را برای دستیابی به توافقی جامع رد کرده است.

حماس در بیانیه‌ای تأکید کرد که مواضع آن‌ها ثابت است و به پیشنهادهای اخیر میانجی‌ها پایبندند.

در این میان، مقامات اسرائیلی اظهار داشتند که آنها نیز پیشنهادات حماس را برای آزادسازی گروگان‌ها مورد بررسی قرار داده و به آنها ایراداتی وارد کرده‌اند. آنها اعلام کردند

که این دور از مذاکرات را به پایان رسیده می‌بینند و برای ادامه عملیات نظامی در بخش‌هایی از غزه برنامه‌ریزی می‌کنند.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، اظهار داشت که هرگونه عملیات نظامی گسترده در رفح می‌تواند موقعیت اسرائیل در مذاکرات برای تبادل گروگان‌ها را تضعیف کند.

او تأکید کرد که ایالات متحده همچنان در حال مذاکره با اسرائیل برای دستیابی به توافقی است که منجر به آتش‌بس شود، اما اذعان داشت که این کار دشوار است.

همچنین منابع مصری تأکید کردند که تلاش‌ آنها برای نزدیک کردن دیدگاه‌های دو طرف و رسیدن به توافق هنوز ادامه دارد. آنها هشدار داده‌اند که عدم دستیابی به توافق می‌تواند منجر به تشدید تنش‌ها شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید