4 کشته در پی حمله اسرائیل به خودروی اعضای حزب الله در جنوب لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، پنج‌شنبه 20 اردیبهشت، خودروی حامل اعضای یگان «رضوان» حزب‌الله را در جنوب لبنان هدف قرار داد. بر اساس گزارش سازمان «امداد و نجات دفاع مدنی» لبنان این حمله چهار کشته برجای گذاشته است.

خبرنگار «العربیه» پیشتر گزارش داده بود که این حمله موشکی منجر به کشته شدن دو نفر و مجروح شدن یک تن دیگر شده است.

بر اساس گزارش‌ها، این حمله در مسیر شهرک «بافلیه» در منطقه «صور» در جنوب لبنان رخ داده است.حزب‌الله امروز با انتشار بیانیه‌ای کوتاه از کشته شدن علی احمد حمزه، یکی از اعضای خود، در جنوب لبنان خبر داد.

ارتش اسرائیل، شامگاه جمعه نیز حملاتی را علیه تاسیسات حزب‌الله در شش منطقه جنوب لبنان انجام داد و ساختمان‌های نظامی در کفرکلا، عیتا الشعب، خیام و مارون الرأس و همچنین مواضعی در حوله و عیترون را هدف قرار داد.

روز سه‌شنبه، حزب‌الله لبنان اعلام کرده بود که طی حمله‌ حزب‌اللهپاد مواضع نظامی در شمال اسرائیل را هدف قرار داده است.

از زمان آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر سال گذشته، مرز لبنان و اسرائیل شاهد تبادل آتش‌ شبه‌روزانه بین حزب‌الله و ارتش اسرائیل بوده است.

به گفته «خبرگزاری فرانسه»، بر اثر حملات اسرائیل دست‌کم 376 نفر از جمله 250 عضو حزب‌الله و حدود 70 غیرنظامی در لبنان کشته شدند.

اسرائیل نیز اعلام کرد که حملات حزب‌الله منجر به کشته‌شدن 10 سرباز و هشت غیرنظامی در این کشور شده است.

اسرائیل طی هفته‌های گذشته، با هدف انهدام مواضع و تاسیسات حزب الله، حملات هوایی به لبنان را گسترش داد.این حملات نگرانی‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از احتمال آغاز جنگ فراگیر بین حزب‌الله و اسرائیل را افزایش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید