یک مقام اسرائیلی: مذاکرات قاهره پایان یافت و عملیات رفح طبق برنامه پیش خواهد رفت

همزمان با پایان بی‌نتیجه مذاکرات غیر‌مستقیم میان اسرائیل و حماس در قاهره یک مقام مصری درباره خطر تشدید مجدد تنش‌ها هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از آن‌که هیئت‌های مذاکره‌کننده حماس و اسرائیل بعد‌از ظهر پنج‌شنبه 20 اردیبهشت پس از دو روز مذاکرات قاهره را ترک کردند یک مقام ارشد اسرائیلی گفت که کشورش به میانجی‌گران در مذاکرات آتش‌بس موارد مخالفت‌های خود با پیشنهاد حماس برای آزادی گروگان‌ها را ابلاغ کرده است و این دوره از مذاکرات در قاهره را پایان یافته می‌داند.

به گزارش «رویترز» این مقام ارشد اسرائیلی تاکید کرد که کشورش مذاکرات قاهره را پایان یافته تلقی کرده و به عملیات نظامی خود در رفح طبق طرح‌ریزی‌های انجام شده ادامه می‌دهد.

این اظهارات مقام اسرائیلی پس از آن بیان می‌شود که شبکه خبری «قاهره» به نقل از یک منبع آگاه نزدیک به سازمان اطلاعات مصر گزارش داد که تلاش‌ها برای نزدیک کردن دیدگاه‌ها پس از بازگشت هیئت‌های حماس و اسرائیل از قاهره، ادامه خواهد یافت.

هیئت‌های حماس و اسرائیل بعدازظهر پنج‌شنبه 20 اردیبهشت، قاهره را پس از دو روز مذاکرات برای دست‌یابی به توافق آتش‌بس، ترک کردند.

این شبکه خبری به نقل از یک منبع بلندپایه مصری نوشت: «تلاش‌های مصر و سایر میانجی‌گران برای نزدیک‌تر کردن دیدگاه‌های دو طرف متخاصم ادامه دارد» تا بشود به آتش‌بس در نوار غزه دست یافت.

همزمان با اعلام پایان مذاکرات قاهره، یک مقام مصری به هیئت‌های مذاکره‌کننده درباره خطر تشدید مجدد تنش‌ها هشدار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید