محاصره گذرگاه رفح ؛اسرائیل به حمله در غزه ادامه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با وجود هشدارهای بین المللی، ارتش اسرائیل عملیات نظامی در نوار غزه را ادامه می‌دهد. جنگنده‌های اسرائیلی مناطق شرق، غرب و مرکز شهر رفح را بمباران کردند.
خبرگزاری «انباء العالم العربی» به نقل از یک منبع پزشکی اعلام کرد، طی 24 ساعت گذشته 10 فلسطینی در رفح کشته و 72 تن دیگر زخمی شدند.

محاصره گذرگاه رفح

شاهدان عینی تایید کردند پس از حمله سه‌شنبه به گذرگاه رفح، برای سومین روز متوالی این گذرگاه در محاصره نیروهای اسرائیلی قرار دارد.

در همین حال، نیروهای ارتش اسرائیل ده‌ها خانه در روستای «الشوکه» و محله «الجنینه» و طبقات بالایی بیشتر ساختمان‌های بلند در مرکز رفح را بمباران کردند.

تانک‌های اسرائیلی در مرکز نوار غزه، حمله جدیدی علیه محله «الزیتون» در جنوب شهر غزه و در محله «تل الهوا» آغاز کردند.

همچنین تانک‌ها با پیشروی به سمت خیابان هشتم در نزدیکی منطقه «المصلبه» محله‌های «الصبره»، «الزیتون» و «تل الهوا» در جنوب شرقی شهر غزه را بمباران کردند.

افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت نیروهای اسرائیلی در محله «الزیتون» عملیات نظامی را ادامه می‌دهند. او در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت: «نیروی هوایی اسرائیل حدود 25 هدف را منهدم کرد.»

سخنگوی ارتش اسرائیل نسبت به بازگشت فلسطینی‌ها به شمال غزه یا نزدیک شدن به حصار امنیتی شرقی و جنوبی و هشدار داد و تاکید کرد شهر غزه همچنان یک منطقه «جنگ خطرناک» به حساب می‌آید.

بیش از 34 هزار کشته

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد تعداد کشته‌شدگان فلسطینی در جنگ اسرائیل و حماس به 34 هزار و 904 نفر و تعداد مجروحان به 78 هزار و 415 تن افزایش یافته است.

این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: « در حملات 24 ساعت گذشته اسرائیل به نوار غزه، 60 فلسطینی کشته و 110 تن دیگر زخمی شدند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید